Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šeškinėje saugomasi dar vienos nelaimės

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Baiminantis naujos nelaimės griuvusiame Šeškinės prekybos komplekse paramstytos pavojų galinčios kelti konstrukcijos. Aiškėja ir praėjusį mėnesį įvykusios nelaimės priežastys – griuvusius balkonus laikiusios konstrukcijos buvo pastatytos nesilaikant pagal statinio projektą numatytų skaičiavimų.

Speciali savivaldybės suburta ekspertų komisija nustatė, kad 1985 m. pastatyto pastato antro aukšto balkonus laikančios kolonos buvo įrengtos ant 38 proc. mažesnio pamato nei pačios kolonos dydis. Kolonų plytos buvo išsikišusios iš pamato ir virš jo kabojo. „Kolonos neatlaikė svorio. Be to, prisidėjo atmosferos poveikis“, – sakė savivaldybės Energetikos ir statinių skyriaus vedėjas Kęstutis Karosas.

Ekspertų išvadas dar turi patvirtinti savivaldybės administracijos direktorius, kurio miestas kol kas neturi.

„Dabar šalia esantys panašūs balkonai paramstyti, kita dalis bus baigta paremti kitą savaitę. Ekspertai nustato jų būklę“, – teigė K.Karosas.

Ekspertams baigus darbą, ketinama siūlyti balkonus nugriauti. „Balkonai yra pavojingi, jų negali likti. Baigus viską tirti bus ieškoma lėšų darbams“, – tikino Šeškinės seniūnas Liudvikas Lajauskas.

Vietoj gremėzdiškų balkonų ketinama įrengti lengvesnes konstrukcijas su laiptų aikštelėmis.

Pastato griūtis

Dalis prekybos centro Šeškinėje griuvėsiais virto kovo 16-ąją apie 1 val. nakties. Nuo stogo pradėjusios trupėti plytos subyrėjo ant perdangos, kuria žmonės patenka į antrame aukšte esančias įstaigas. Perdanga neatlaikė plytų krušos, lūžo ir griuvo ant žemės. Įlūžo apie 10–12 metrų ilgio ir maždaug 4 metrų pločio pastato konstrukcija. Tik per laimingą atsitiktinumą per incidentą nenukentėjo žmonių.

Komentarai
Temos Šeškinė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min