Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių miesto taryba nusprendė skirti sklypą mįslingai „Skyway“ laboratorijai

Šiauliuose planuojama „Skyway“ laboratorija
Šiauliuose planuojama „Skyway“ laboratorija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių miesto taryba, daugiausiai motyvuodama tuo, kad niekuo nerizikuoja, uždegė žalią šviesą „Skyway“ laboratorijai, į kurią bendrovė „Rail Skyway Systems Ltd“ per trejus metus planuoja investuoti per 260 milijonų eurų. Benrovė iš miesto norėjo tik dešimties hektarų sklypo ir 30 kilometrų ilgio „tunelio“ bandomiesiems bėgiams.

Bendrovė „Rail Skyway Systems Ltd“ gali lengviau atsipūsti. Jie turės kur investuoti 260 milijonų eurų. Šiaulių miesto taryba nusprendė, kad netrukdys bendrovei siekti savo tikslų, kurių sąmata viršija miesto biudžetą kelis kartus.

Teigiama, kad traukinys ant tokių stygų gali išvystyti ir 500 kilometrų per valandą greitį.

Bendrovės atstovas Artūras Verbickas prieš keletą dienų miesto tarybos nariams pasakojo, kuo užsiima ir ką planuoja „Rail Skyway Systems Ltd“.

Teigė, kad čia bus kuriami styginiais bėgiais lekiantys traukiniai, gabenantys birius arba skystus krovinius ir keleivius. Panašios technologijos naudojamos Japonijos didmiesčiuose.

Teigiama, kad traukinys ant tokių stygų gali išvystyti ir 500 kilometrų per valandą greitį. Šie traukinukai rieda ant labai įtemptų stygų, įvilktų į tvirtą apvalkalą. Jos tokios tvirtos, kad tarp atramų gali būti ir trijų kilometrų atstumas.

Bendrovės laboratorijoms reikia maždaug 10 hektarų ploto teritorijos ir 30 kilometrų ilgio bei 100 metrų pločio tiesios atkarpos bandomiesiems važiavimams. Šiauliai tokias sąlygas suteikti gali.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min