Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūloma iš Kauno laikinai iškraustyti valkatas ir prostitutes

Į turistų kišenes nusitaikę asocialai bus atidžiau stebimi .
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Į turistų kišenes nusitaikę asocialai bus atidžiau stebimi .
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Miesto politikams baigiasi aukso laikai, kai rimčiau sukrusti ar imituoti darbą užteko tik artėjant rinkimams. Laikinojoje sostinėje stiprėja pilietinės iniciatyvos kanalas „Kas vyksta Kaune“: jauni kauniečiai per socialinius tinklus nuolat atakuoja valdininkus ir politikus. Jie net siūlo čempionato Kaune metu laikinai iškeldinti iš Stoties rajono valkatas ir prostitutes.

Numoti ranka į socialiniais „Facebooke“ tinklais platinamas žinias apie Kauno problemas miesto valdantiesiems vis sunkiau, nes jos pasiekia, emociškai veikia ir sutelkia didžiulę auditoriją. Ypač – jaunimo.

Tradiciškai jaunimas Kaune buvo laikomas politiškai pasyviu, taigi mažai įdomiu reitingus puoselėjantiems politikams sluoksniu.

Tačiau būtent socialinės medijos kanalas „Kas vyksta Kaune“ sparčiai ugdo laikinosios sostinės jaunimo pilietiškumą, kylantį iš pačių jaunų žmonių siekių.

„Kas vyksta Kaune“ iniciatoriai Vaidas Pilkauskas ir Aris Meškauskas mano, jog socialiniai tinklai tampa galimybe, suteikiančia tūkstančiams miestiečių, pirmiausia naujovėms imliam jaunimui, griežtai reikalauti, kad išrinktieji vykdytų rinkėjams duotus pažadus.

Taigi, tiesioginės demokratijos idėja, dėl kurios nuo XIX amžiaus pabaigos galvas laužo Sorbonos, Oksfordo ir Jeilo universiteto filosofai bei politologai, pagaliau veria vartus į tikrovę.

Projektą „Kas vyksta Kaune“ jau galima vadinti ir modernia bendruomenės santalka, judėjimu ir net savotiška „elektronine partija“.

Baksnojo pirštu į skaudulius

„Bandome priversti miesto valdžią realiai išspręsti problemas, tegul tik lokalias ir palengva, bet iki galo. Nes dabar atsakingos institucijos daugiau reklamuojamasi, giriasi žiniasklaidoje, negu iš tiesų padaro“, – „15min“ teigė V.Pilkauskas.

Interneto kanalais „Kas vyksta Kaune“ neseniai išplatintas sąrašas su miesto įvaizdžiu, ūkiu ir socialine aplinka susijusių problemų.

Jas, kauniečių nuomone, būtina išspręsti iki Kaune prasidės Europos vyrų krepšinio čempionato finalinis etapas.

Mintys, tiesą sakant, nėra naujos: sutvarkyti labiausiai duobėtas miesto gatves, išvežti dumblą iš Nemuno salos, paslėpti „viešbučius vaiduoklius“ („Britaniką“ ir „Respubliką“), įrengti daugiau viešųjų tualetų.

„Labai svarbu, kokį miesto įvaizdį susidarys į čempionatą atvykę sirgaliai, žiūrovai, ar jiems čia bus patogu, ar jausis saugūs. Jei bus viskas gerai, jie čia norės grįžti dar kartą“, – svarstė V.Pilkauskas.
Valdžia ne viską gali

Išstudijavęs socialiniais tinklais išplatintą kauniečių reikalavimų sąrašą už miesto ūkį atsakingas vicemeras Kęstutis Kriščiūnas sakė, kad dalis nurodytų problemų jau išspręsta, dalis sprendžiama šiomis dienomis.

„Ne visi sąraše nurodyti objektai priklauso savivaldybei. Dėl senojo „Lituanicos“ fabriko fasado ir viešbučio vaiduoklio reikia kreiptis į šių statinių savininkus. Tai privati nuosavybė“, – aiškino vicemeras.

Jo teigimu, avarinės gatvių duobės bus sutvarkytos iki varžybų Kauno mieste. Perkasta Kęstučio gatvė ir šaligatviai jau blizgės. Suoliukai Senamiestyje atnaujinti dar prieš „Hanzos dienų“ šventę.

Iš Nemuno salos pusės sutvarkyta asfalto ir betono danga prie Mažojo tilto neįgaliesiems ir dviratininkams važiuoti, keblumų dėl gamtos reikalų irgi neturėtų kilti, miesto centre bus pastatyta apie 50 biotualetų.

Deja, liesas biudžetas neleis uždengti visų skurdo skylių, kurias gali pastebėti užsieniečiai. S.Daukanto gatve jie turės vaikščioti atsargiai, kad neišsisuktų kojos: šiais metais ją tvarkyti nenumatyta.

Reikia tikėtis, kad bus išvežtas dvokiantis dumblas iš Nemuno salos pašonės: vyksta derybos su bendrove „Kauno tiltai“, teigusia, kad dumblo baržomis išvežti neįmanoma.

Pritaria naujoms idėjoms

Nors projekto „Kas vyksta Kaune“ dalyvių reikalavimai neretai yra griežti ir bekompromisiniai, šiuolaikiškiau mąstantys Kauno politikai jau suvokia socialiniais interneto tinklais platinamų pilietinių paskatų naudą.

„Greitai gauname informaciją apie karštus taškus mieste, sužinome, kas konkrečiu metu jaudina kauniečius. Svarbiausia, kad socialiniai tinklai sutelkia didžiulę auditoriją, suburia bendruomenę veiksmui, pilietinei iniciatyvai. Ši savotiška elektroninė bendrija yra jėga, galinti sutelkti kauniečius opioms miesto problemoms spręsti“, – kalbėjo Kauno meras Rimantas Mikaitis.

Kaunas – miestas be elgetų

Projekto-judėjimo „Kas vyksta Kaune“ miesto valdžiai pateiktų reikalavimų sąraše yra ir truputį gluminantis siūlymas: laikinai, kol vyks čempionatas Kaune, iškeldinti iš Stoties rajono valkatas ir prostitutes.

V.Pilkauskas pabrėžė, jog ši mintis gimė ne jo galvoje, tai tik vienas per socialinius tinklus platinamų pasiūlymų, kurio įgyvendinti demokratinėje valstybėje neįmanoma.

„Maskvoje prieš 1980 metų olimpiadą sovietinė valdžia iš tiesų į priemiesčius išgrūdo vadinamuosius asocialius elementus. Bet dabar kiti laikai. Tačiau policija, be abejo, privalo pro padidinamąjį stiklą stebėti laisvėje esančius recidyvistus, vagis, nusikalsti linkusius asmenis. Ir gerai būtų, kad ne tik čempionato metu“, – kauniečių pasiūlymus sugriežtinti nusikalstamumo prevenciją komentavo Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius.

Aktyvūs miesto piliečiai ne veltui atkreipė dėmesį į Stoties rajoną. Kaune jis ypatingas tuo, kad pagrindinė dalis, prie Autobusų stoties, nėra atskirta nuo centro. Ji arti tokios masinės traukos vietos, kaip „Akropolis“.

Aplink stotį ir Miesto turgų (buvusį „Planetos“ kino teatrą) ne tik būriuojasi valkatos ir iš turgaus pirkėjų centų kaulijantys girtuokliai. Čia yra savotiškas Kauno elgetų paskirstymo punktas, kur „bosai“ išsiuntinėja ištiestarankius po įvairias miesto vietas.

Jau anksčiau užsimota išguiti išmaldos prašytojus iš Laisvės alėjos, čempionato metu jų neturėtų matytis visame miesto centre.

Projekto „Kas vyksta Kaune“ atstovų reikalavimai:

Sutvarkyti gatves arba pastatyti įspėjamuosius ženklus dėl duobių gatvėse;

Tinkamai užmaskuoti viešbučius „vaiduoklius“;

Sutvarkyti miesto centre perkastas gatves;

Sutvarkyti supuvusius Laisvės alėjos šaligatvius;

Iš stoties ir jos prieigų laikinai iškraustyti benamius ir prostitutes;

Pakabinti arenos pavadinimą, galutinai sutvarkyti jos fasadą;

Nemuno krantinę iššluoti nuo sudaužytų stiklų;

Išrinkti šiukšles iš visų pakampių;

Išvežti dumblą iš Nemuno krantinės prie salos;

Sutvarkyti Mažojo tilto į salą nuvažiavimą neįgaliesiems ir dviratininkams;

Įrengti šaligatvį prie degalinės „Akropolis-Statoil“;

Sutvarkyti A.Mickevičiaus gatvėje įrengtus statybinius praėjimus prie viešbučio „Daniela“;

Aptvarkyti „Lituanica“ pastatą senamiestyje;

Įrengti mieste daugiau šiukšliadėžių;

Sutvarkyti S.Daukanto gatvės dangą, kur galima lengvai išsisukti koją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min