Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūloma Klaipėdoje įkurti visuomeninę administracinių ginčų komisiją

Dokumentai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Prieš panaikinant apskrities administracijos ginčų komisiją, ją pasiekdavo dešimtys skundų per metus.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kai kurie Seimo nariai įsitikinę, kad Klaipėdoje reikia įkurti visuomeninę administracinių ginčų komisiją. Tokią idėją siūlo seimūnas klaipėdietis Evaldas Jurkevičius.

Įvykdžius apskričių reformą, buvo panaikinta Klaipėdos apskrities administracinių ginčų komisija. Todėl klaipėdiečiams, kurių netenkina valstybės tarnautojų priimti sprendimai ar veiksmai, užkertamas kelias pažeistas teises ginti ikiteismine tvarka.

Vilniuje dirbanti Vyriausioji administracinių ginčų komisija nagrinėja skundus tik dėl centrinių valstybinio administravimo subjektų priimtų administracinių aktų ir veiksmų.

Klaipėdos apskrityje dirbusi administracinių ginčų komisija rinkdavosi vidutiniškai kartą per savaitę ir kiekviename posėdyje išnagrinėdavo nuo vieno iki trijų skundų. Per vienerius metus komisiją pasiekdavo per 40 gyventojų pareiškimų. Dabar klaipėdiečiai nebeturi, kur kreiptis, kad išvengtų sudėtingų ir ilgai trunkančių teismų bylų.

Savivaldybės turi teisę įkurti savo visuomeninę administracinių ginčų komisiją. Tokios komisijos yra Klaipėdos regiono Šilutės, Kretingos ir Klaipėdos rajonų savivaldybėse.

Seimo narys iš savo darbo praktikos susidarė nuomonę, kad klaipėdiečiams labai trūksta administracinių ginčų komisijos.

E.Jurkevičius pasiūlė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybai sudaryti visuomeninę administracinių ginčų komisiją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min