Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skola vis auga

Nepasirašę naujų sutarčių vilniečiai tapo „Vilniaus vandenų“ skolininkais.
Tvarkos, kaip mokėti už karštą vandenį, iki šiol nėra, todėl dalis vilniečių tapo „Vilniaus vandenų“ skolininkais.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dalis vilniečių jau penktą mėnesį yra skolingi „Vilniaus vandenims“ už karštą vandenį. Problemų kilo dėl to, kad dalis sostinės daugiabučių nuo gegužės 1 dienos apsisprendė šilumą karštam vandeniui ruošti pirkti iš šilumos tiekėjo, o geriamąjį vandenį karštam vandeniui ruošti – iš vandens tiekėjo, tačiau iki šiol neaišku, kaip reikėtų už tą vandenį atsiskaityti.

Naujoji tvarka, kai karšto vandens vartotojai nuo gegužės 1-osios galėjo rinktis, ar jie vis dar nori, kad karštą vandenį jiems, kaip ir iki šiol, tiektų šilumos tiekėjas, ar karštu vandeniu apsirūpins savarankiškai, sukėlė atsiskaitymo keblumų. Kadangi pasirinkus antrąjį būdą šilumą karštam vandeniui ruošti tenka pirkti iš šilumos tiekėjo, o patį vandenį – iš vandens tiekėjo, su kiekvienu tiekėju turi būti atsiskaitoma atskirai pagal įvadinius namo apskaitos prietaisus.

Priversti tapti skolininkais

Karšto vandens tiekimo ir vartojimo taisyklių pakeitimai, aiškiai nurodantys, kaip ir kam reikia mokėti už karštą vandenį, iki šiol nepatvirtinti, be to, dauguma daugiabučių dar nėra pasirašę naujų sutarčių su „Vilniaus vandenimis“. Todėl vilniečiai priverstinai tapo skolininkais, nes mokesčius už karštą vandenį iki šiol rinkusi „Vilniaus energija“ tai daryti atsisakė.

Anot UAB „Vilniaus vandenys“ Komunikacijos skyriaus vadovės Simonos Skalauskytės, susitikime Vilniaus savivaldybėje tartasi, kad kol sutartys bus pasirašytos, mokestį turėtų rinkti „Vilniaus energija“, tereikia nustatyti laikiną tvarką, kaip tai bus daroma. Tačiau šios bendrovės atstovai sako, kad rinkdama mokestį „Vilniaus energija“ pažeistų įstatymus.

„Jeigu įstatymas sako, kad apsirūpinimo karštu vandeniu būdai yra du: vienas, kai karštą vandenį vartotojai perka iš karšto vandens tiekėjo, antras, kai vandenį perka iš vandens tiekėjo, šilumą jam kaitinti – iš šilumos tiekėjo, tai kaip kas nors gali įpareigoti šilumos tiekėją rinkti mokestį, jeigu gyventojai nusprendė iš jo nepirkti karšto vandens?“ – dėl teiginių, kad bendrovė ir toliau iš visų vartotojų turėtų rinkti mokestį už karštą vandenį, stebėjosi „Vilniaus energijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas.

Savivaldybės Energetikos ir statinių skyriaus vedėjo Kęstučio Karoso teigimu, būtina rasti bent laikiną sprendimą ir leisti gyventojams gauti karštą vandenį bei už jį mokėti. „Tvarka, kuri buvo iki šiol, tenkino visus ir buvo labai aiški, todėl linkstama į tai, kad kol bus išsispręstos visos problemos, aiškiai sudėlioti teisės aktai, kaip turi būti sudarytos sutartys ir kaip vyks mokėjimai, laikinai turėtų galioti buvusi tvarka“, – sakė K.Karosas.

Laikinąją tvarką, kaip vilniečiai galės atsiskaityti už karštą vandenį, kurį suvartojo nuo gegužės 1 dienos, tikimasi nustatyti artimiausiu metu.

Žodį tars ministerija

Energetikos ministerija žada dar iki spalio 1-osios priimti Karšto vandens tiekimo ir vartojimo taisyklių pakeitimus, nustatysiančius tikslią tvarką, kaip reikės atsiskaityti už karštą vandenį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min