Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 06 02

Socialinės rizikos šeimos gydytis nuo priklausomybių siunčiamos nemokamai

Panevėžio rajono savivaldybė socialinės rizikos šeimas, norinčias atsikratyti priklausomybės nuo alkoholio, siunčia gydytis nemokamai. Per penkis mėnesius ant kojų bandė atsistoti vienuolika Panevėžio rajono gyventojų.
Pagirios
Pagirios / „Fotolia“ nuotr.

Norintis gydytis nuo alkoholizmo, turi būti socialinės rizikos šeimų sąraše, turėti vaikų ir, svarbiausia, norėti gyventi blaiviai.

Per penkis mėnesius panoro gydytis vienuolika žmonių – aštuonios moterys ir trys vyrai. Daugiausiai jų prikalbino Miežiškių seniūnas.

Pradėjome aktyviau juos skatinti, kad jie dalyvautų šioje programoje, nes tuos pinigus jiems susimokėti yra sunku. Pagalba iš rajono savivaldybės yra aktuali, – tikina Panevėžio r. Miežiškių seniūnas Albinas Jacevičius.

„Pradėjome aktyviau juos skatinti, kad jie dalyvautų šioje programoje, nes tuos pinigus jiems susimokėti yra sunku. Pagalba iš rajono savivaldybės yra aktuali“, – tikina Panevėžio r. Miežiškių seniūnas Albinas Jacevičius.

Panevėžio savivaldybė tam skyrė dešimt tūkstančių litų, sudarė sutartį su Priklausomybių ligų centru. Dviejų savaičių vieno asmens gydymas kainuos nuo 200 iki 400 litų. Savivaldybė kol kas išleido iki dviejų tūkstančių litų.

Šią iniciatyvą palaiko ir medikai. Esą jeigu šie žmonės negeria nors du mėnesius, valstybė sutaupo tūkstančius litų, nes vieno vaiko išlaikymas vaikų globos namuose kainuoja pustrečio tūkstančio.

„Gydėsi neseniai pas mus jauna šeima, vyras ir žmona, kurių penki vaikai buvo paimti į įvairias globos įstaigas. Jie labai ilgėjosi savo vaikų ir norėjo kuo greičiau juos pamatyti. Su jais labai daug dirbo psichologė ir socialiniai darbuotojai. Jų mąstymas pasikeitė,  pradėjo galvoti apie blaivaus gyvenimo privalumus“, – tvirtina Panevėžio priklausomybių centro psichiatrė Živilė Joana Ilgevičiūtė.

Pasak medikų, įveikti priklausomybę padeda ne vaistai, o valia ir motyvavimas. Dažniausiai 60–70 procentų pacientų neišlaiko.

„Jeigu psichiatrų, psichoterapeutų ir priklausomybės psichiatrų darbe negrįžta 20 procentų besigydančiųjų, laikome didžiuliu pasiekimu. Jeigu negrįžta 30 procentų, tai jau super pasiekimas“, – teigia Ž. J. Ilgevičiūtė.

Nemokamai gydytis nuo priklausomybių savo gyventojus siunčia ir Radviliškio, Anykščių, Rokiškio, Alytaus savivaldybės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius