-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 05 06

Spręs suėmimo taikymo problemas

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius, Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras Algimantas Valantinas ir Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis aptarė kardomosios priemonės – suėmimo taikymo ir vykdymo teisines, praktines bei ekonomines problemas.
Antrankiai
Antrankiai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Susitikimo metu aptarta suėmimo taikymo praktika ir įstatymų, reglamentuojančių jo taikymo pagrindus bei sąlygas, tobulinimo galimybės ir kryptys. Problema ta, kad šiuo metu suimti asmenys neretai ilgą laiką laikomi perpildytuose izoliatoriuose netinkamomis sąlygomis, o lėšų joms gerinti trūksta. Aptariant šią problemą, taip pat svarstyta ar kardomoji priemonė – suėmimas visuomet yra taikoma tik tuomet, kai tai būtina, praneša Teisingumo ministerija.

Generalinė prokuratūra artimiausiu metu išanalizuos suėmimo taikymo praktiką ir kartu su Teisingumo ministerija  apsvarstys galimybę tobulinti Baudžiamojo proceso kodekso normas, reglamentuojančias suėmimo taikymo pagrindus ir sąlygas

Susitikimo metu sutarta siekti, kad suėmimas būtų taikomas tik labai atidžiai įvertinus jo skyrimo pagrindus ir sąlygas bei kitas aplinkybes. Ši priemonė turėtų būti taikoma tik tuomet, kai švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis negalima pasiekti taikomo apribojimo tikslų – kad nebūtų trukdoma ikiteisminiam tyrimui, bylos nagrinėjimui teisme ar nuosprendžio įvykdymui, būtų užkirstas kelias naujoms nusikalstamoms veikoms ir kita. Asmeniui vienu metu gali būti taikoma keletas švelnesnių priemonių – namų areštas, dokumentų paėmimas, pasižadėjimas neišvykti, periodinė registracija policijoje ir pan. „Jų visiškai pakaktų tais atvejais, kai nėra realios būtinybės asmenį laikyti suimtą. Tai padėtų sumažinti skundų skaičių dėl žmogaus teisių pažeidimų, kuomet suimti asmenys laikomi netinkamomis sąlygomis perpildytuose tardymo izoliatoriuose ar per ilgai. Tai yra ir teisinė, ir ekonominė problema“, – teigia teisingumo ministras.

Statistika rodo, kad praėjusiais metais suėmimas buvo pritaikytas beveik 1800 asmenų.

Daugiausia suimta asmenų, kurie yra kaltinami nužudymu ir neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis, įtariami įvykdę vagystes, plėšimus ir pan. Iš viso laisvės atėmimo bausme pernai nubausti 6347 asmenys, 8 iki gyvos galvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius