Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Statybininkai paliko Biržų „Aušros“ vidurinę mokyklą apgriautą ir apdergtą

Plytos
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Plytos
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Už beveik 3 mln. litų turėję apšiltinti ir atnaujinti Biržų „Aušros“ vidurinę mokyklą, panevėžiečiai statybininkai paliko ją apgriautą ir apdergtą.

Pasak „Lietuvos žinių“, Biržų „Aušros“ vidurinė mokykla skendėja dulkėse ir statybinėse atliekose. Tai – ugdymo įstaigos renovacijos darbų konkursą laimėjusios, bet jų atlikti nepajėgusios bendrovės „Steiga“ palikimas.

Iš statybų aikštele virtusio pastato dauguma vaikų bei pedagogų buvo priversti pasitraukti ir pamokas organizuoti mokyklos bendrabutyje. Neabejojama, kad statybininkų palikta netvarka turės neigiamų pasekmių tiek mokinių sveikatai, tiek mokymosi rezultatams.

Biržų centre esančiai „Aušros“ vidurinei mokyklai renovuoti iš vieno europinių fondų buvo skirta 1 mln. 406 tūkst., iš nacionalinio biudžeto atseikėta 1 mln. 434 tūkst. litų.

Renovaciją patikėta atlikti viešųjų pirkimų konkurse mažiausią statybos darbų kainą pasiūliusiai Panevėžyje įsikūrusiai bendrovei „Steiga“. Tačiau liepos pabaigoje darbus pradėję statybininkai vien apgriovė mokyklą, aplaupė sienas, išplėšė langus, lubas ir grindis, o deramai įstatyti naujų ir iki galo padaryti remonto nebepajėgė.

„Statybininkų darbo kultūros – jokios, jie tik griovė mokyklą“, – tikino „Aušros“ vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Vytautas Dagys. Negana to, jis teigė radęs statybininkų pridergtas remontuotų patalpų kriaukles.

Mokyklos direktoriaus pavaduotoja Danutė Laumienė pasakojo, kad „statybinis chaosas“ šioje ugdymo įstaigoje tvyro nuo pat mokslo metų pradžios. Kadangi kabinetus žadėta iš naujo nudažyti ir imta skusti sienų bei lubų dažus, teko į koridorius išnešti visą inventorių, o mokymo procesą perkelti į bendrabutį.

Tiesa, dalis pamokų tebevyksta pačioje mokykloje, tad mokiniai ir pedagogai per kiemą kursuoja pirmyn–atgal. D.Laumienė džiaugėsi bent tuo, kad esant tokiai situacijai mokykloje niekas kol kas nesusižeidė.

Savivaldybės administracijos direktorė Palmyra Prašmantienė dėl padėties, į kurią pateko ugdymo įstaiga, kaltina viešųjų pirkimų konkursų organizavimo tvarką, pagal kurią juos dažniausiai laimi mažiausią kainą už paslaugas pasiūliusi bendrovė.

„Turbūt visiems aišku, kad pigiausias darbas yra ir prasčiausias darbas, bet tokia jau konkursų rengimo tvarka. Jei pamėgintume jos nepaisyti, iš teismų neišeitume“, – sakė P.Prašmantienė. Ji tikino, kad mokyklos renovavimo konkursą laimėjusios bendrovės vadovas Stanislovas Latvėnas, teisindamasis apyvartinių lėšų bei darbo jėgos stoka, nutraukė darbų atlikimo sutartį. Todėl dabar teks skelbti naują konkursą. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min