Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT neišduos viceministrams, ką apie juos prirašė prezidentei įteiktame juodajame sąraše

Vytautas Galvonas, Živilė Pinskuvienė,  Rytis Šatkauskas, Almantas Petkus
BFL/15min.lt nuotr. / Vytautas Galvonas, Živilė Pinskuvienė, Rytis Šatkauskas, Almantas Petkus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė neatsakysianti į juodąjį sąrašą patekusiems viceministrams, kokia informacija apie juos buvo surinkta. Tokią informaciją STT pateikė tik galimai susitepusių asmenų vadovams – ministrams – bei prezidentei Dalia Grybauskaitei ir premjerui Algirdui Butkevičiui.

STT nurodė, kad, remdamasi Kriminalinės žvalgybos įstatyme įtvirtinta pareiga pateikti prezidentui, Seimo pirmininkui ir premjerui susipažinti su apibendrinta kriminalinės žvalgybos informacija, kuri jiems reikalinga teisės aktuose nustatytoms funkcijos įgyvendinti ar sprendimams priimti, tokią informaciją savo iniciatyva pateikė Daliai Grybauskaitei ir Algirdui Butkevičiui.

Anksčiau prezidentė yra sakiusi, kad informacijos iš STT paprašė pati.

Po to, kai prezidentė pareikalavo ministrų neskaidriai dirbančius ir į STT sąrašą įrašytus viceministrus atleisti bei pagrasino, kad to nepadarę ministrai patys neteks postų, kilo triukšmas. Dauguma ministrų ir sąraše nurodytų viceministrų ir patys panoro pamatyti prezidentei ir premjerui įduotą sąrašą.

Ketvirtadienį STT pranešė sąrašą pateikusi tik tiems ministrams, kurie kreipėsi į STT raštu dėl tokios informacijos pateikimo.

Į STT besikreipusiems viceministrams informacija pateikta nebuvo.

„Į STT besikreipusiems viceministrams informacija pateikta nebuvo, nes informacijos pateikimas prieštarautų Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nuostatoms“, – nurodo STT.

Tarnyba atkreipia dėmesį, kad informacijos pateikimo tikslas yra įgyvendinti vieną iš pagrindinių kriminalinės žvalgybos uždavinių – nusikalstamų veikų prevenciją, atkreipiant dėmesį į korupcijos grėsmes, jos atsiradimo riziką ar galimai su korupciniais procesais susijusius asmenis.

„Pateikdama kriminalinės žvalgybos pagrindu surinktą informaciją, STT sprendimų priėmėjams neteikia jokių rekomendacijų ar siūlymų. Teisės aktai numato, kad sprendimų priėmėjai turi patys įvertinti jiems pateiktą informaciją bei savo nuožiūra priimti sprendimus“, – pabrėžia STT. 

Komentarai

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min