Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų renginys: ruošiamasi neramumams

Studentų protesto akcija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Studentų protesto akcija prie Seimo kovo pradžioje.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienio pavakarę sostinės Europos aikštėje planuojamas koncertas už aukštojo mokslo reformą „Dabar arba niekada – už žinių Lietuvą!“ Pasirodžius pranešimų apie galimas provokacijas, policija ketina siųsti sustiprintas pajėgas.

Anot vieno renginio organizatorių, Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidento Dainiaus Dikšaičio, renginiui saugoti samdoma saugos kompanija, tačiau kreiptasi ir į viešąją policiją, kad būtų atsiųstos papildomos pajėgos tvarkai užtikrinti. „Reaguodami į pranešimus apie galimas provokacijas, prašome policijos pastiprinimo“, – portalui 15min.lt sakė D.Dikšaitis.

Vilniaus policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys 15min.lt patvirtino, kad į renginį bus siunčiamos papildomos policijos pajėgos. „Kalbėjome su organizatoriais. Juos šiandien pasiekė tie signalai apie galimus neramumus, tai jie ir kreipėsi. Jie ir patys įsipareigoja imtis priemonių, gal padidins saugos tarnybų atstovų skaičių. O policija taip pat reaguoja į šituos signalus, stiprins savo pajėgas. Konkrečių skaičių nepasakysiu, reaguosime pagal situaciją“, – sakė pareigūnas. Anot jo, kol kas nesvarstoma drausti eismo Konstitucijos prospektu, tačiau „reikalui esant“ ši galimybė neatmestina. 

Pranešama, kad koncerte ketina dalyvauti aukštojo mokslo reformą kritiškai vertinančių organizacijų atstovai – piliečių grupės „Už kokybišką ir prieinamą aukštąjį mokslą Lietuvoje“ bei „Studentų pasipriešinimas“.  

Aukštojo mokslo sistemos pertvarką palaikantį koncertą kritiškai įvertinto ir Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS). „LSAS nuomone, tokios akcijos reformai suteikia populistinį prieskonį, o pati pertvarka tampa nebe konstruktyvių diskusijų ir siūlymų objektas“, – teigiama pirmadienį išplatintame pranešime.

Ministerijos finansuotojų sąraše nėra

LSS prezidentas D.Dikšaitis tikino, kad idėja surengti koncertą kilo kolegijų atstovams. „Pasidalijome mintimis ir su dar keliomis nevyriausybinėmis organizacijomis nusprendėme organizuoti tokį renginį. Organizatoriai – LSS, Lietuvos moksleivių parlamentas, Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga. Visiems įdomus finansavimo klausimas. Galėčiau paminėti stambiausius partnerius – Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, Lietuvos nevalstybinių mokslo ir studijų įstaigų asociacija, kolegijos, yra ir fizinių asmenų, geros valios žmonių. Kol kas pradžiai lėšų užtenka, tikslią sąmatą skaičiuosime vėliau“, – teigė D.Dikšaitis. Jis pridūrė, kad Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) finansuotojų sąraše nėra. 

Paklaustas, kodėl tokie panašūs koncerto ir ŠMM šūkiai („Už žinių Lietuvą!“ ir „Vardan žinių Lietuvos!“), D.Dikšaitis tai vadino sutapimu. „Šitie pavadinimai yra bendriniai. Yra toks terminas – žinių visuomenė. Jis nepatentuotas, visi jį ir vartoja“, – sakė LSS prezidentas.  

D.Dikšaitis teigė, jog organizuoti koncertą paskatino tai, kad valdžia įsiklausė į pagrindinius jų reikalavimus dėl reformos. „Siūlymus pateikėme dar užpernai. Prašėme stambinti, jungti aukštąsias mokyklas – tai ir daroma. Universitetų valdymą turi formuoti tarybos – taip pat matome postūmių. Finansavimas turi būti visiškas, o ne dalinis kiekvienai vietai – taip pat išgirsta. Dėl lengvatinių paskolų studentams – taip pat dirbama su bankais. Pagrindiniai tikslai, kryptys, principai yra įgyvendinami. O tie kabliukai yra tik detalės, vykdymo mechanizmas, kurį bus galima styguoti ir poįstatyminiais aktais“, – sakė D.Dikšaitis.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min