Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sugriežtintos bausmės už vaikų tvirkinimą

Julius Sabatauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Julius Sabatauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimas penktadienį priėmė Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, kuriomis sugriežtino bausmes už mažamečių tvirkinimą ir iki 16 metų pakelė amžiaus ribą, nuo kurios nebaudžiami pilnamečio asmens lytiniai santykiai su nepilnamečiu.

„Sugriežtintos bausmės už mažamečių tvirkinimą. Dabar maksimali bausmė yra 5 metai laisvės atėmimo. Taip pat atsirado naujas kriterijus: jeigu seksualinės aistros tenkinimas pilnamečio asmens buvo atliekamas su nepilnamečiu iki 16 metų asmeniu, taikoma maksimali bausmė iki 3 metų laisvės atėmimo“, – žurnalistams BK pataisas pristatė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas Julius Sabatauskas.

Priimtos pataisos numato, kad už mažamečio tvirkinimą asmuo baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu nuo 2 iki 5 metų. Iki šiol už šiuos veiksmus asmuo buvo baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Be to, priimtos BK pataisos numato, kad tais atvejais, kai pilnamečiam asmeniui lytiškai santykiaujant ar kitaip tenkinant lytinę aistrą su jaunesniu nei 16 metų asmeniu nebuvo išžaginimo, seksualinio prievartavimo ar privertimo lytiškai santykiauti požymių, pilnametis asmuo bus baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 3 metų.

Iki šiol buvo numatyta atsakomybė už lytinius santykius su nepilnamečiais iki 14 metų. 

Tačiau taip pat numatyta, kad pilnamečio lytiniai santykiai su asmeniu iki 16 metų nebus laikomi nusikaltimu, jeigu tarp šių asmenų nebus didelio amžiaus, dvasinės ir fizinės brandos skirtumo. „Kadangi atsiranda amžiaus tarpsnis iki 16 metų, taip pat priimta, kad jeigu nebuvo didelio amžiaus skirtumo arba didelio dvasinės fizinės brandos skirtumo, tuomet tokia atsakomybė už to straipsnio  pirmą dalį netaikoma“, – aiškino J.Sabatauskas.

Pasak jo, ši praktika paimta iš kitų šalių patirties ir iš pradžių Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete netgi buvo svarstoma alternatyva iš viso netaikyti 16 metų amžiaus kriterijaus, bet taikyti tik didelio amžiaus skirtumo kriterijų. „Bet komitetas persigalvojo po kelių svarstymų ir pritaikė 16 metų kriterijų. Kitose valstybėse labiau taikomas didelio amžiaus ir dvasinės bei fizinės brandos skirtumo kriterijus“, – sakė J.Sabatauskas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min