Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sumanymas nuversti Artūrą Zuoką konservatoriams nepavyko: jų nepalaikė net „tvarkiečiai“

Artūras Zuokas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Artūras Zuokas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iki naujų savivaldos rinkimų likus vos keliems mėnesiams Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija Vilniaus miesto taryboje buvo susiruošusi versti merą Artūrą Zuoką. Tačiau norinčiųjų pasirašyti po interpeliacija atsirado per mažai – tokį sumanymą palaikė tik TS-LKD frakcijos nariai.

Sumanymas kelis mėnesius turėti kitą merą Vilniuje nepavyko. Kaip sakė TS-LKD frakcijos Vilniaus taryboje vadovas Valdas Benkunskas, tikėtasi kolegų opozicijoje – „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos paramos, tačiau jos nesulaukta. „Situacija yra tokia, kad mes pareikšime oficialų pareiškimą dėl interpeliacijos, bet galiu pasakyti, kad parašų nėra surinkta tiek, kiek reikia, nes mūsų opozicijos partneriai „Tvarka ir teisingumas“ atsisako pasirašyti interpeliacijos tekstą“, – teigė V.Benkunskas.

Mes pareikšime, kad TS-LKD frakcija yra vienintelė opozicinė frakcija, o „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija tikrai nesielgia kaip opozicija, – sakė V.Benkunskas.

Jo tvirtinimu, „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos atstovai pareiškė, kad keldami interpeliacijos klausimą konservatoriai tik padeda A.Zuokui. V.Benkunskas su tuo nesutinka. Jo teigimu, laukti rinkimų negalima, nes miesto savivaldybė skęsta jau dabar.

„Mes pareikšime, kad TS-LKD frakcija yra vienintelė opozicinė frakcija, o „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija tikrai nesielgia kaip opozicija“, – sakė TS-LKD atstovas.

Paklaustas, kodėl nelaukia rinkimų, po kurių vienaip ar kitaip situacija sostinės savivaldybėje gali pasikeisti, V.Benkunskas sakė, kad laukti nebegalima. Paskutinis lašas – praėjusią savaitę pačių savivaldybės vadovų išsakyti teiginiai, kad Vilnius yra ant bankroto ribos.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Vilniaus sueigos pirmininko pavaduotojas Valdas Benkunskas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Vilniaus sueigos pirmininko pavaduotojas Valdas Benkunskas

„Praėjusią savaitę savivaldybės atstovai nuėjo į Seimą ir prisipažino, kad savivaldybė yra nemoki, paskolų negauna, banko sąskaitos tuščios. Mes negalime laukti pavasario, kai savivaldybė tikrai užsidarys ir liks neaišku kas. Jeigu didžiausia problema yra Artūras Zuokas, bankai, matydami jo neatsakingą fiskalinę politiką, nebeskolina pinigų, tai reikia nuo šito pradėti Vilnių gelbėti nuo skolų, išmetus Zuoką iš savivaldybės“, – apie motyvus, kodėl nelaukia rinkimų, teigė V.Benkunskas.

Pats A.Zuokas sumanymo rinkti parašus dėl interpeliacijos jam net nenori komentuoti: „Turiu svarbesnių dalykų, kad komentuočiau iniciatyvas, kurios skirtos tik atkreipti į save dėmesį ir kurie neturi jokių idėjų kažką padaryti. Aš turiu svarbesnių dalykų.“

Norint užregistruoti interpeliaciją jos iniciatoriai turėjo surinkti 17 parašų. Deja, pasirašyti buvo pasiryžę tik TS-LKD frakcijos nariai, o jų yra 10. Vilniaus taryba turi 51 narį.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min