Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sumažinimas: atleis per 700 valstybės tarnautojų

Darbo vieta
Photos.com / Darbo vieta
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pagaliau paaiškėjo, kiek tiksliai žmonių bus atleista iš Vyriausybės ir ministerijų bei joms pavaldžių institucijų. Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pranešė, kad bus panaikinta 3836 pareigybės ir tai palies per 700 valstybės tarnautojų – likusios pareigybės šiuo metu neužimtos.

Vyriausybės nutarimas įsigalios šį mėnesį, o žmones iš darbo planuojama atleisti nuo spalio 1 dienos – artimiausiu metu jiems bus įteikti įspėjimo lapeliai. Tikslaus atleidžiamų darbuotojų skaičiaus R.Palaitis negalėjo pasakyti – esą kiekvienas ministras spręs, kaip reorganizuos savo kuruojamų įstaigų darbą.

Pareigybių skaičiumi Vyriausybės kompetencijoje esančiose institucijose grįžtama į 2007 m. pradžią. Šios permainos nelies Seimui, prezidentūrai atskaitingų institucijų, taip pat savivaldybių, STT, VSD. Pareigybių nesumažės ir naujausioje – Energetikos ministerijoje.

Jau kovo mėnesio pradžioje buvo panaikinta per 800 pastaruosius pusę metų laisvų buvusių valdininkų etatų. Tačiau iš dabar naikinamų daugiau nei 3800 pareigybių užimta, pasak ministro, tik per 700.

Paklaustas, iš kur tiek laisvų pareigybių, jei neužimti etatai buvo panaikinti dar kovo mėnesį, ministras R.Palaitis aiškino, kad per pirmą etatų mažinimo etapą buvo naikinamos pastaruosius šešis mėnesius laisvos buvusios pareigybės, o dabar pasitelktas naujas šūkis – atgal į 2007-uosius. „Suskaičiavome, kiek 2007 metais buvo užimtų etatų, kiek jų yra dabar.  Suskaičiavome skirtumą, proporcijas ir ta proporcija sumažinome maksimalų pareigybių skaičių. Kai kur tai palies jau užimtus etatus, o kai kur viena kita pareigybė lieka laisva“, – kalbėjo vidaus reikalų ministras.

Pasak jo, dabar Vyriausybės kompetencijoje esančiose institucijose darbuojasi per 65 tūkst. valstybės tarnautojų.

Etatų mažinimas, pasak ministro, šiemet didelės finansinės naudos neduos – efektą galima bus pajausti tik kitais metais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min