Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Suskaičiuota, kokius turtus sukaupė Šiaulių policijos vadovai

Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių policijos „viršūnėlės“ gerokai atsilieka nuo politikų ir milijonuose neskęsta. Priešingai – didžioji dalis jų teigia, kad vos suduria galą su galu. Nors turto deklaracijose pareigūnai nurodė, kad turi vienokių ar kitokių turtų, iš paskos velkasi ilgas skolų šleifas.

Tuo metu tie, kurie savo sąskaitose turi sukaupę šiek tiek didesnes sumas, teigia, kad čia ne jų nuopelnas. „Jei ne tėvų, uošvių palikimas, jokių turtų nebūtų“, – tikina jie.

Turtingiausiu vadu tapo ne savo jėgomis

Valstybinė mokesčių inspekcija, paskelbdama praėjusių metų turto deklaracijos duomenis, praskleidė paslapčių šydą. Dabar kiekvienas norintis gali pamatyti, kiek privalomo deklaruoti turto turi Šiaulių policijos „viršūnėlės“, kokios jų sąskaitos bankuose, kiek pinigų jie yra paskolinę kitiems ir kiek yra pasiskolinę patys.

Paaiškėjo, kad turtingiausias tarp Šiaulių policijos vadų – Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vincas Urbonavičius. Pastarasis deklaracijoje nurodė, jog turi turto už maždaug 326 tūkst. litų. Be to, jo banko sąskaitoje guli 124 tūkst. litų.

Turtingiausias tarp Šiaulių policijos vadų – Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vincas Urbonavičius.

V.Urbonavičius „Šiaulių naujienoms“ teigė, kad pinigais turto negalima įvertinti. Esą šlamantys – tai laikinas dalykas. O ir minėtais turtais jis ne itin didžiuojasi, nes šios „aukso kasyklos“ sukauptos ne jo paties jėgomis.

„Didžiausias indėlis – mano tėvų ir uošvių. Jų palikimai. Jeigu nebūtų tėvų ir uošvių, to, ką jie man davė gyvenime, padovanojo ir šiaip padėjo, nieko nebūčiau turėjęs. Na, žinoma, gal butą, automobilį ir turėčiau, bet nieko daugiau“, – sakė jis.

Velkasi skolų šleifas

Antrojoje vietoje atsidūrė buvęs Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas, kuris nurodė, jog turi turto už 164 tūkst. litų. Didžiąją dalį šios sumos sudaro nekilnojamojo turto vertė – apie 140 tūkst. litų. Tiesa, paskui E.Lapinską velkasi didžiulė skola, kuri praėjusiais metais siekė net 218 tūkst. litų. Didesnės paskolos nei ši, nėra paėmusi jokia kita Šiaulių policijos „viršūnėlė“. Kad buvusiam Šiaulių apskrities policijos vadui ne patys geriausi laikai, rodo ir jo sankaupos banke – vos 779 litų. Kaip savo finansinę padėtį vertina pats E.Lapinskas, deja, negalėjome sužinoti, nes jis šiuo metu atostogauja.

Kad aš galo su galu nesuduriu, todėl negali būti, kad esu trečias.

Trečiąją vietą, deklaravęs, kad turi butą už 160 tūkst. litų, užima Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Eugenijus Takuševičius. Beje, ir šį pareigūną yra užgriuvusi skolų našta. „Kad aš galo su galu nesuduriu, todėl negali būti, kad esu trečias“, – juokėsi E.Takuševičius.

Viešosios policijos skyriaus viršininkas tikino, kad visiškai nesijaučia turtingas: „Tas butas yra paimtas su paskola. Dešimt metų jau mokėjau, dabar dar dvidešimt metų man reikės mokėti už jį. Išeina taip, kad su tomis paskolomis ir procentais turiu sumokėti dvigubą sumą. Taip, kad tie mano 160 tūkst. litų virsta į 320 tūkst. litų. Viskas eina į minusą. Va ir visas tas mano turtingumas“, – sakė E.Takuševičius.

Į pensiją išėjęs vadas niekuo nesiskundžia

Aukso viduriuke, pagal sukauptus turtus, atsidūrė Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Pavelas Šegurovas, deklaravęs, kad jo turto vertė siekia 159 tūkst. litų.

Panašu, kad ir šis pareigūnas didelių turtų nesukrovęs. Didžiąją dalį sumos – 150 tūkst. litų – sudaro nekilnojamojo turto, 8600 litų – kelių transporto priemonės, 400 litų – žemės sklypų vertės. Beje, finansinės laisvės nesuteikia ir paimta 91 tūkst. litų paskola.

Pareigūno profesija aukso luitų nepadėjo susikrauti ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojui Ramūnui Sarapui.

Nepaisant to,  P.Šegurovo banko sąskaitoje nešvilpauja vėjai. Čia jis turi sukaupęs per 13 tūkst. litų.

Pareigūno profesija aukso luitų nepadėjo susikrauti ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojui Ramūnui Sarapui. Praėjusių metų deklaracijoje jis nurodė, kad turi 153 tūkst. litų vertės turtą, 5 tūkst. litų banke ir 50 tūkst. litų „džiaugsmą“ – paskolą.

Tuo metu buvusio Šiaulių miesto policijos komisariato viršininko Rimvydo Šlekio nervų jokios paskolos netampo. Praėjusiais metais R.Šlekys nurodė, kad turi turto už 103 tūkst. litų. Į pensiją jau išėjusio pareigūno banko sąskaitoje guli daugiau kaip 17 tūkst. litų. Buvęs Šiaulių miesto policijos vadas į jokius žurnalistų klausimus, susijusius su turtais, atsakinėti nepanoro: „Oi, žinokit, nenorėčiau atsakinėti į tuos klausimus. Jau esu išėjęs iš policijos. Galiu tik tiek pasakyti, kad niekuo nesiskundžiu, viskas yra gerai.“

Vadų vadai – sąrašo pabaigoje

Priešpaskutinis sąraše - Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas. Nors jo pečių neslegia jokie finansiniai įsipareigojimai, bet ir sukauptas turtas toli gražu neprilygsta politikų turimiems milijonams.

R.Bobinas deklaracijoje nurodė, kad jo turtas vertas maždaug 47 tūkst. litų. Banke sutaupyta beveik 29 tūkst. litų suma. Šiaulių apskrities policijos vadas patikino, kad policijos pareigūnams nėra sudarytų sąlygų susikrauti didelius turtus. Esą iš atlyginimo įmanoma tik pragyventi, bet ne turtus kaupti.

Paklausus, ar niekada nesusigundė pasukti politiko keliu, kitoje telefono laido pusėje pasigirdo juokas. „Aš manau, kad nuo pat žmonijos atsiradimo, kiek žmogus beturėtų kažko, jam visada bus mažai. Žmogus yra tokia būtybė, kuri visada nori daugiau. Čia nebūtinai apie pinigus kalbu. Ir apie siekius, ir apie norus, ir pan. Aš šiandien esu čia, dirbu tą darbą, kuris man patinka, kurį aš mėgstu, nežiūrint į tai, kad jis yra įvertinamas ir įkainojamas galbūt ne taip, kaip turėtų būti. Deja, mūsų valstybė tiek tegali mokėti pareigūnams. O kas bus ateityje... Kai aš apsispręsiu palikti tarnybą, tada ir galėsime kalbėti“, – sakė jis.

Tuo metu „biedniausiu“ Šiaulių policijos vadovu galime tituluoti Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininką Ričardą Šiumberevičių, kuris deklaracijoje nurodė, jog turi turto už 42 tūkst. litų. Banke – 21 tūkst. litų. Tačiau ir jis įsipynęs į paskolos, kuri siekia 34 tūkst. litų, voratinklius.

Paklaustas, ar nesijaučia už savo darbą per menkai įvertinamas, R. Šiumberevičius atšovė – kiek valstybė duoda tų pinigėlių, tiek jų turi užtekti. „Kadangi aš žmogus sąžiningas, tai, kaip sako, biedną ir bažnyčioje muša. Bet kiek turi tų pinigų, taip ir gyveni. Man pakanka, kiek aš gaunu. Ne turtuose laimė“, – sakė R.Šiumberevičius.

„Šiaulių naujienos“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min