Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sveikatos apsaugai skirtus pinigus Valstybinė ligonių kasa skyrė ne ligoniams, o laikė banke

Vaistų klastotė
Muitinės departamento nuotr. / Vaistų klastotė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybės kontrolė teigia, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas (PSDF) pernai buvo perteklinis – surinkta puse milijardo litų daugiau nei planuota. Tačiau pinigai nei ligonių, nei gydymo įstaigų nepasiekė – lėšos laikytos terminuotuose banko indėliuose.

Auditoriai nustatė, kad Valstybinės ligonių kasos finansinėse ataskaitose pateikta netiksli informacija apie PSDF finansinę padėtį, praėjusių metų fondo turėtas pajamas ir patirtas išlaidas. Netiksliai atskleisti fondo turėti lėšų likučiai praėjusių metų pabaigoje, neparodyta, kad pernai PSDF biudžetas buvo viršytas 551 mln. Lt. Į jį surinkta 4,7 mlrd., tačiau panaudota tik 4,1 mlrd. litų pajamų.

„Atsakingoms institucijoms yra apie ką pamąstyti ir ką taisyti,“ – sakė valstybės kontrolieriaus pavaduotoja Daiva Bakutienė.

Auditoriai teigia, kad dėl finansinėse ataskaitose pernai neatskleistos informacijos fondui buvo skirta 110 mln. litų papildomų valstybės biudžeto asignavimų, nors 2010 m. PSDF biudžeto rezervas viršytas 117 mln. Lt.

Nors biudžetas pernai buvo perteklinis, papildomi pinigai neskirti kokybiškesnei sveikatos apsaugos sistemai, tačiau perteklinės lėšos laikytos banke – ligonių kasa pasirašė terminuotųjų indėlių sutartis su banku už maždaug 700 mln. litų.

Pasak Daivos Bakutienės, ligonių kasa teigė negalėję nutraukti indėlių sutarčių, nes nuostoliai galėto būtų itin dideli. Kol kas nėra aišku, kas nukentėjo dėl tokio PSDF biudžeto lėšų naudojimo.

„Galimi yra du atvejai – arba pacientai turėjo patys papildomai mokėti už sveikatos priežiūrą, arba daug nuostolių turėjo patirti gydymo įstaigos,“ – teigė Daiva Bakutienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min