Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šyšoje surinkta 50 kg kritusių žuvų

Aplinkosaugininkai ima Šyšos vandens bandinius
Rolando Žalgevičiaus nuotr. / Aplinkosaugininkai ima Šyšos vandens bandinius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Aplinkosaugininkai surinko pusšimtį kilogramų kritusių žuvų iš užterštos Šyšos upės.

Daugiausia – karšių, aukšlių, pūgžlių ir plakių. Taip pat rasta po keletą starkių, lydekų ir salačių. Beveik visos kritusios žuvys yra nedidelės. Ties uostu Šilutės mieste buvo pastebėta nemažai susibūrusių leisgyvių žuvų. Šios žuvys perkeliamos į Nemuną.

Trečiadienį aplinkosaugininkai toliau aiškinosi, kodėl Šyšos upėje sumažėjo deguonies ir pradėjo dūsti žuvys. Preliminariais paimtų upės vandens mėginių laboratorinių tyrimų duomenimis, vandenyje nustatytas didelis kiekis organinių medžiagų – spirito gamybos metu susidariusių produktų, kuriems skaidantis sunaudojamas upės vandenyje ištirpęs deguonis.

Aplinkos ministerijos Aplinkos apsaugos agentūros specialistai atlieka išsamesnius Šyšos upės vandens ir mėginių, paimtų iš spiritą gaminančios bendrovės „Biofuture“ išleistuvų, tyrimus.

Nuo sekmadienio, kai Šyšoje buvo pastebėta kritusių žuvų, aplinkosaugininkai nuolat matavo deguonies kiekį visoje problemiškoje upės atkarpoje.

Nustatyta, kad ištirpusio deguonies koncentracija aukščiau AB „Biofuture“ yra pakankama (7,6 mg/l),o žemyn – ji vis mažėja nuo 4,7 mg/l iki 0,6 mg/l ties Šyšos kaimu. Kaip sakė Aplinkos apsaugos agentūros Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjas Gediminas Markauskas, tyrimų duomenys ir apžiūra vietoje leidžia daryti pirminę išvadą, kad AB „Biofuture“ išleido teršalus iš įrenginiams aušinti naudotą vandenį išleidžiančio išleistuvo. Šiems teršalams skaidyti ir sunaudojamas upėje esantis deguonis.

Aplinkosaugininkai pradėjo kompleksinį „Biofuture“ patikrinimą. Gavus galutinius tyrimų rezultatus, pasak Gedimino Markausko, bus nustatytas padarytos žalos gamtai dydis ir ji bus išieškoma.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min