Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tabako gamykla sunkmečiu investicijoms netaupė

Simboliška naujos gamybos linijos paleidimo ceremonija. Iš kairės: E.Jimenez, Klaipėdos miesto mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė, Scott Coutts.
I.Ozturhan/15min.lt nuotr. / Simboliška naujos gamybos linijos paleidimo ceremonija. Iš kairės: E.Jimenezas, Klaipėdos miesto mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė, Scottas Couttsas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Įmonėje „Philip Morris Lietuva“, gaminančioje tabako produktus, nepaisant ekonominio nuosmukio, įdiegta nauja gamybos technologija. Metus vykdyto investicinio proceso nesutrikdė net perpus smukę pardavimai.

Naujausias 19 mln. litų vertės investicinis projektas – tabako džiovinimo bokšto statyba ir instaliavimas. Pasak Scotto Couttso „UAB Philip Morris Lietuva“ fabriko direktoriaus,  gamybos apimtys naudojant šią įrangą nepadidės, labiau orientuotasi į gaminio kokybę. Dėl šios priežasties patobulinta viena iš cigarečių gamybos proceso dalių – tabako džiovinimas.

Šiame bokšte tabakas bus išdžiovinamas per mažiau nei penkias sekundes, naudojant vien karštą orą. Jis pakeis prieš tai naudotą džiovinimo cilindrą, kuriame tabakas džiūdavo apie penkias minutes veikiant karštam orui ir garams. Į fabriko,  eksportuojančio apie 90 proc. produkcijos, veiklos plėtojimą nuosekliai investuota septyniolika įmonės veiklos Klaipėdoje metų. Iš viso investicijų  Lietuvoje suma viršija 520 milijonų litų.

Kontrabandos mastai nemažėja

Rūkalų kontrabanda Baltijos šalyse turėjo įtakos ir „Philip Morris“ pelno mažėjimui. Lietuvoje kontrabandinės cigaretės sudaro apie 40 proc. rūkalų rinkos. Geriausia padėtis kol kas – Estijoje. Ten iš parduodamų dešimties pakelių cigarečių – trys yra kontrabandinės.  Anot „Philip Morris Baltic“ generalinio direktoriaus Enrique Jimeneso, per pastaruosius metus įmonės pardavimai krito perpus. Taip, pasak direktoriaus, nutiko ne tik dėl cigarečių kontrabandos, bet ir dėl mokesčių politikos. Situacijos nepagerino ir pasaulinis ekonomikos nuosmukis.

„Reikia atsakingų šalies institucijų koordinuoto darbo. Jie daro, ką gali. Šios problemos neišspręsime per naktį“, – apie kontrabandos pažabojimo Lietuvoje galimybes kalbėjo E.Chimenezas. Pelnas smuko ir dėl pernai išaugusio tabako gaminių akcizo. Jis, pasak E.Chimenezo, yra vienas iš didžiausių lyginant su kaimyninėmis valstybėmis.

Kalbėdamas apie ekonomikos atsigavimo ženklus, įmonės direktorius Baltijos šalims nebuvo itin optimistiškas. Jo manymu, rinka dar neatsigauna, tačiau tikimasi, jog dugnas pasiektas.

Paprašytas pakomentuoti, kaip krizė atsiliepė darbuotojų darbo užmokesčiui, E.Chimenezas atsakė, jog į ekonomikos pokyčius įmonė nereagavo karpydama darbuotojų algas.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min