Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Taryba Vilniaus mero įgaliojimų riboti nedrįso

Vilniaus miesto savivaldybės pastatas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vilniaus miesto savivaldybės pastatas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tarybos opozicinė „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija pasiūlė tarybai apriboti mero įgaliojimus, jeigu jam negalima teikti interpeliacijos, bet jis prarado visuomenės ir dalies tarybos narių pasitikėjimą.

Frakcijos vadovo Gedimino Rudžionio teigimu, pakeitus tarybos reglamentą sustabdyti mero įgaliojimus būtų galima esant tokiai situacijai, kuri susidarė Vilniaus miesto taryboje šiuo metu.

„Padėtis su dabartiniu meru pridarė daug problemų, nes interpeliacija buvo teikta prieš pusmetį ir antrą kartą nepasitikėjimo juo negalime reikšti iki penktadienio. Bet mero vieši pareiškimai spaudoje, kad tik jis geras meras, jo pašalinimas iš partijos, tai, kad mero veiksmus nagrinėjo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, kad meras neatstovauja jokiai partijai, juo nepasitiki visuomenė, verčia ieškoti būdų, kaip būtų galima apriboti mero įgaliojimus“, – sakė G.Rudžionis.

G.Rudžionis siūlo, kad apribojus įgaliojimus iš mero nebūtų atimtas tarybos nario mandatas, o jo pareigas eitų vienas iš vicemerų.

Tarybos nariai siūlė G.Rudžioniui atsiimti savo siūlymą ir artėjant Kalėdoms, Naujiesiems metams bei savivaldos rinkimams susilaikyti nuo panašaus pobūdžio pareiškimų. Tačiau G.Rudžionis savo siūlymą grindė tuo, kad pakeistas reglamentas galiotų ne tik dabartiniam merui, bet ir būsimiems sostinės vadovams.

Pats meras V.Navickas pareiškė tokį siūlymą vertinantis kaip teisinį nihilizmą, nes lygiai taip pat galima paskelbti, kad „nuo šiol Vilniui priklauso Mėnulis ar prie jo prijungiamas Kaunas“.

Tačiau Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Jurgis Jurkevičius pareiškė, kad pakeitusi Vilniaus miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamentą taryba pažeistų net kelis teisės aktus. Tai ir lėmė tarybos sprendimą – siūlymai buvo atmesti bendru sutarimu.

Sprendimas G.Rudžionį privertė pareikšti, kad tokia situacija verčia imtis kardinalių veiksmų – jis paskelbė kuriantis alternatyvią meriją, prie kurios kviečiami prisidėti visi norintys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min