Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

TATENA: Lietuvoje branduolinės medžiagos naudojamos tik taikiems tikslams

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

TATENA, įgyvendindama garantijų sistemą, kuri yra branduolinio ginklo neplatinimo režimo dalis, tikrina branduolines medžiagas, branduolinius objektus ir visą TATENA šalių narių veiklą branduolinės energijos panaudojimo srityje.

Kiekvienais metais patikrinimo rezultatai yra pateikiami TATENA garantijų įgyvendinimo ataskaitoje. Naujausioje ataskaitoje už 2009 m., kurią paskutiniame savo sutikime patvirtino TATENA Valdytojų Taryba, TATENA pakartojo išvadą Lietuvai, kad deklaruotos branduolinės medžiagos ir objektai buvo naudojami tik taikiems tikslams bei nenustatyta nedeklaruotos veiklos branduolinės energijos panaudojimo srityje. Tokia išvada byloja apie branduolinės energijos panaudojimo tik taikiems tikslams šalyje skaidrumą. Lietuvai ji pateikiama jau 7 metus iš eilės.

TATENA garantijos – priemonės, kurios leidžia TATENAI tikrinti, ar šalis vykdo savo tarptautinius įsipareigojimus nenaudoti branduolinės energijos branduolinio ginklo kūrimui.

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) yra LR Vyriausybės paskirta atsakinga institucija už susitarimo dėl garantijų taikymo ir jo papildomo protokolo įgyvendinimą Lietuvoje.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min