Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tautos prisikėlimo partijos frakcija inicijuoja apkaltą naujajam „Vienos Lietuvos“ seniūnui A.Sacharukui

Aleksandras Sacharukas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Aleksandras Sacharukas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tautos prisikėlimo partijos frakcija šiandien raštu kreipėsi į Seimo pirmininkę ir Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti naujojo frakcijos „Viena Lietuva“ seniūno Aleksandro Sacharuko sąmoningą elgesį klastojant balsus, teigiama Seimo išplatintame pranešime spaudai. Tokie veiksmai, TPP frakcijos įsitikinimu, yra pagrindas inicijuoti A.Sacharukui apkaltos procesą.

TPP frakcija atkreipia dėmesį į tai, kad Seimo frakcijos „Viena Lietuva“ narys Linas Karalius nedalyvavo š. m. sausio 19 d. vykusiuose Seimo posėdžiuose, nes neoficialiais duomenimis šiuo metu keliauja po Aziją. Tačiau pasinaudodamas jo elektronine balsavimo kortele, pasak liudininkų, posėdžiuose registravosi ir net tris kartus už pateiktus svarstomų įstatymų ar siūlymų projektus balsavo A.Sacharukas.

„Atkreiptinas dėmesys į tai, kad toks neteisėtas elektroninės balsavimo kortelės panaudojimas klastoja balsavimo rezultatus ir leidžia abejoti Seimo priimtų įstatymų teisėtumu. Be to, pasinaudojimas šia kortele ne vieną kartą leidžia daryti išvadą, kad buvo elgiamasi sąmoningai ir tyčia. Tautos prisikėlimo partijos frakcijos nuomone, tokie Seimo frakcijos „Viena Lietuva“ seniūno ir Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininko Aleksandro Sacharuko veiksmai diskredituoja ne tik jo, kaip Lietuvos Respublikos Seimo nario, bet ir Seimo, kaip Lietuvos Respublikos įstatymų leidžiamosios institucijos, vardą“, – rašoma Tautos prisikėlimo partijos frakcijos kreipimęsi.

Atsižvelgiant į tai, TPP frakcija prašo ištirti tyčinį ir sąmoningą Seimo nario ir Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininko Aleksandro Sacharuko elgesį ir jo galimybę  ateityje užimti šias pareigas. Be to, prašoma įvertinti, ar nėra pagrindo, vadovaujantis LR Seimo statuto 228 straipsnio nuostatomis, pradėti Aleksandrui Sacharukui apkaltos procesą kaip asmeniui, sulaužiusiam Seimo nario priesaiką: „[...]Gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus[...]“.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min