Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 11 02

Teisėsaugininkai galės tiesiogiai gauti informaciją apie įtariamųjų telefono pokalbius ir elektroninį paštą

Su organizuotu nusikalstamumu ir terorizmu kovojančioms teisėsaugos institucijoms ketinama leisti tiesiogiai prieiti prie informacijos apie įtariamų žmonių telefono pokalbius ir elektroninį paštą. Dabar teisėsaugininkai ir teismai turi atskirai dėl to kreiptis į ryšio paslaugų teikėjus.
Moteris dedanti telefono ragelį.
Telefono pokalbiai / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Sukurti duomenų paieškos sistemą už 2,19 mln. litų Vyriausybė ketina įpareigoti Valstybės saugumo departamentą (VSD). Sistemoje teisėsaugos institucijos galės ieškoti norimos informacijos IT įmonių duomenų bazėse.

„Viskas taps centralizuota. Tai bus vienas centras, kurį valdys VSD“, – BNS sakė Susisiekimo ministerijos Informacinių ir ryšių technologijų departamento vadovas Gytis Liaugminas.

Vyriausybė trečiadienį svarstys, ar pritarti naujai duomenų teikimo teisėsaugos institucijoms tvarkai ir įpareigoti VSD kurti tokią sistemą. G.Liaugminas aiškino, jog teisėsaugos institucijos galės sužinoti skambučių trukmę bei skambinančiojo telefono numerį, o elektroninio pašto atveju – siuntėjo IP adresą, elektroninio pašto adresą, žinutės dydį ir pavadinimą.

„Kai būdavo individualios užklausos – teikėjai praktiškai žinodavo, kas vyksta, atsirasdavo tam tikra rizika dėl informacijos nutekėjimo“, – pastebėjo G.Liaugminas. Viskas taps centralizuota. Tai bus vienas centras, kurį valdys VSD.

Pasak jo, tokių užklausų administravimas yra sudėtingas, o nauja sistema leis viską atlikti automatiškai. Numatoma, jog kitąmet sistemai sukurti VSD reikės 1,69 mln. litų, 2012 metais –dar 0,5 mln. litų.

Projekte, kurį Vyriausybei teikia Susisiekimo ministerija ir VSD, rašoma, jog tokių duomenų gavimas yra svarbi priemonė kovojant su nusikalstamomis veikomis – ypač organizuotu nusikalstamumu ir terorizmu.

Šiuo metu įstatymai numato, jog duomenys apie klientus ryšio tiekėjai gali būti saugoti ne ilgiau kaip šešis mėnesius, su galimybe, teisėsaugos institucijų reikalavimu, saugojimo laikotarpį pratęsti dar šešiems mėnesiams. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius