Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: Vilniaus meras supainiojo viešuosius ir privačius interesus

V.Navickas pasiryžęs trauktis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / V.Navickas dar nežino, ar skųs jam nepalankų VAAT sprendimą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilius Navickas supainiojo viešuosius ir privačius interesus. Taip nusprendė Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), palikdamas galioti Vilniaus merui nepalankų Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą.

VTEK balandžio pabaigoje nusprendė, kad meras pažeidė įstatymą nenusišalindamas, kai buvo sprendžiama, ar atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčių bendrovę, kurios akcijų turi jis pats.

V.Navickas dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje pateikiant sprendimo projektą „Dėl 2010 metų nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimo už neparduotus gyvenamosios paskirties būstus“, kuriuo jis buvo asmeniškai suinteresuotas. VTEK teigimu, sprendimo projektas gali būti susijęs su UAB „Euro–Construct“, kurios akcijų turi pats V.Navickas, o jo sutuoktinė šioje įmonėje dirba vadybininke. Šis sprendimas lemtų, kad UAB „Euro–Construct“, kaip ir kitos nekilnojamojo turto įmonės, butų atleista nuo nekilnojamojo turto mokesčio.

„V.Navickas, būdamas „Euro–Construct“ akcininku, turi teisę į dalį pelno, kuris tiesiogiai priklauso nuo bendrovės mokėtinų mokesčių, taip pat ir nuo nekilnojamojo turto mokesčio. Neabejotina ir tai, jog UAB „Euro–Construct“ sėkminga bei pelninga veikla yra suinteresuota ir V.Navicko sutuoktinė, dirbanti šioje įmonėje“, – teigiama VAAT pranešime spaudai teismui priėmus sprendimą.

Teismas atmetė kaip nepagrįstus V.Navicko skundo motyvus, kad interesų konfliktas negalėjo kilto, nes miesto taryba šio projekto net nepradėjo svarstyti.

Paskelbus teismo sprendimą V.Navickas sakė, kad teismas nenusprendė, jog jis pažeidė įstatymą, o tiesiog atmetė skundą. „Negalima sakyti, kad toks yra teismo sprendimas, tiesiog teismas atmetė skundą, o ne priėmė sprendimą. Kai gausime visus argumentus, žiūrėsime su advokatais, dar juk galima ir skųsti nutartį. Ar skųsiu šį teismo sprendimą, kol kas negaliu pasakyti“, – teigė V.Navickas.

VAAT sprendimą galima skųsti per 14 dienų nuo jo paskelbimo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min