Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismui nepavyko atversti J.Borisovo medalio bylos

Jurijus Borisovas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Jurijus Borisovas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos teismui (VAT) ketvirtadienį nepavyko pradėti nagrinėti prieštaringai vertinamo verslininko Rusijos piliečio Jurijaus Borisovo apeliacinio skundo, kuriuo šis siekia susigrąžinti atimtą S.Dariaus ir S.Girėno medalį.

Teisėjų kolegija, gavusi verslininko advokato Vytauto Sirvydžio prašymą atidėti bylos nagrinėjimą, nes esą jis tuo metu dalyvauja posėdyje Jonavos apygardos teisme, nusprendė atstovo prašymą patenkinti.

Pats apeliantas teismo posėdyje taip pat nedalyvavo.

Įmonės „Avia Baltika" savininkas J.Borisovas VAT apskundė gruodį priimtą Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo nutarimą atmesti jo prašymą panaikinti prezidento dekreto dalį, kuriuo jis neteko valstybės apdovanojimo.

2006-ųjų gruodį V.Adamkus pasirašė prezidentą dėl J.Borisovo išbraukimo iš apdovanotųjų sąrašo. Verslininkui nurodyta grąžinti S.Dariaus ir S.Girėno medalį bei dokumentus, tačiau šis atsisakė paklusti šalies vadovui.

Minėtą apdovanojimą J.Borisovui dar 2001 metais Valstybės dienos proga įteikė V.Adamkus. Bendrovės „Avia Baltika" savininkas taip buvo įvertintas už nuopelnus Lietuvos aviacijai.

Atimti šį medalį prezidentas nusprendė, kai 2005-ųjų spalio 18-ąją Aukščiausiasis Teismas už grasinimus pašalintajam prezidentui Rolandui Paksui verslininkui skyrė 10 tūkst. litų baudą.

Pagal įstatymą valstybės ordinais ir medaliais apdovanoti negali būti teisti asmenys, pažeminę apdovanotojo vardą.

Konstitucinis Teismas (KT) yra konstatavęs, kad S.Dariaus ir S.Girėno medalis nėra valstybės apdovanojimas – šiuo medaliu dabar apdovanoja ne prezidentas, o krašto apsaugos ir susisiekimo ministrai.

Nagrinėdamas bylą Vilniaus 3-iasis apylinkės teismas buvo kreipęsis į KT su prašymu išaiškinti, ar prezidento dekretas neprieštarauja Konstitucijoje įtvirtintiems teisinės valstybės ir teisėtų lūkesčių principams, valdžių atskyrimo principui bei Ordinų, medalių ir kitų pasižymėjimo ženklų įstatymui.

Tačiau KT nusprendė kreipimosi nesvarstyti, nes jo nagrinėjimas nėra KT kompetencijos dalis. Taip pat Teismas konstatavo, jog apylinkės teismo argumentai yra nenuoseklūs ir prieštaringi.

Tai ne vienintelis su J.Borisovu susijęs teismo procesas. Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo buvusiam pašalintojo prezidento R.Pakso rėmėjui turi būti leista likti gyventi Lietuvoje.

Lietuvos valstybę verslininkas yra apskundęs ir Europos Žmogaus Teisių Teismui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Medalis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min