Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 04 30

Telecentras ir LRT susikirto dėl programų trumpinimo

Finansinių sunkumų turintis Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) teigia, jog Lietuvos radijo ir televizijos centras (LRTC) neleidžia trumpinti jo programų. Telecentras tai neigia, ir sako, kad LRT turi sumokėti už visas užsisakytas paslaugas.
Televizorius
Televizorius / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Likus mažiau nei pusantros darbo dienos iki LRT tarybos nutarimo įgyvendinimo pradžios, LRTC pareiškė negalįs sutikti su LRT tarybos nustatyta sutrumpinta LRT programų trukme, jei ji trumpesnė negu 16 valandų per parą, pranešė LRT.

LRT teigimu, ketvirtadienį LRTC pranešė, kad programų trumpinimas iki mažiau nei 16 valandų per parą, jam būtų nuostolingas, todėl LRTC su tuo sutikti negali.

„Viena ranka mums mojuojama, priekaištaujant, kodėl nemažiname paslaugų apimčių. Kita ranka grūmojama, kad sumažinus apimtį teks už tai susimokėti, nes kitaip valstybei priklausanti pelno siekianti įmonė patirs nuostolį. Tai absurdas“, – teigė LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Tuo tarpu LRTC generalinis direktorius Gediminas Stirbys teigia, jog bendrovė neskatina LRT mažinti paslaugų apimčių.

Finansinių sunkumų turintis Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) teigia, jog Lietuvos radijo ir televizijos centras (LRTC) neleidžia trumpinti jo programų.

„Telecentras (LRTC – BNS) visada tvirtino tik viena – kad LRT turi sumokėti už visas paslaugas, kurias užsako, o ne už dalį jų. Tai visiškai nereiškia, kad bendrovė skatino LRT mažinti paslaugų apimtis“, – BNS sakė G.Stirbys.

LRT teigia, jog įmonei leidžiama suprasti, kad už susidariusį laiko skirtumą tarp LRTC rašte nurodytos trukmės ir LRT tarybos nustatytos trukmės bus reikalaujama apmokėti, nors paslauga ir nebus faktiškai suteikta.

G.Stirbys teigė, jog tokie priekaištai yra „mažų mažiausiai nekorektiški“ ir klaidina visuomenę.

„Telecentras apskaičiuoja siuntimo paslaugų kainas griežtai laikydamasis sąnaudų apskaitos, kainų kontrolės ir nediskriminavimo įpareigojimų, kuriuos nustato ir kontroliuoja Ryšių reguliavimo tarnyba“, – sakė G.Stirbys.

Pasak jo, LRT trumpinant transliacijas, vienos valandos įkainiai LRT padidės, tačiau tai taikoma visiems užsakovams.

„Natūralu, jog sutrumpinus transliavimo laiką, vis tiek atliekami būtinieji darbai ir vienos valandos įkainis turi padidėti – tam, kad būtų padengtos sąnaudos. Tai įprasta ir visiems suprantama verslo logika“, – aiškino G.Stirbys.

Siekiant taupyti, pagal LRT tarybos nutarimą, Lietuvos radijo programa nuo gegužės 1 dienos trumpės nuo 24 valandų iki 18 valandų per parą, „Klasika“ – nuo 18 iki 11 valandų per parą darbo dienomis ir iki 15 valandų švenčių ir poilsio dienomis. „Opus 3“ transliavimo trukmė trumpinama nuo 24 valandų per parą iki 11 valandų. Trumpėti turėtų ir Lietuvos televizijos programos analoginės transliacijos dieną.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis penktadienį LRT paprašė netrumpinti programų transliacijų bent iki birželio. Per tą laiką, jo manymu, galima būtų išspręsti LRT finansavimo problemas.

LRTC teismui yra pateikęs ieškinį dėl 5,3 mln. litų LRT įsiskolinimų. Ginčą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas šią bylą yra sustabdęs, kadangi ginčas yra kilęs ir kitoje byloje, kurioje LRT yra pateikusi 700 tūkst. litų vertės ieškinį LRTC dėl diskriminacinių kainų visuomeninio transliuotojo atžvilgiu.

LRT už programų transliavimą LRTC per metus moka apie 6 mln. litų. Dar apie 2 mln. litų kainuoja „LTV World“ kanalo transliacijos per palydovinę televiziją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius