Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teritorijų planavimo dokumentų rengimo informacinė sistema – teritorijų planavimo proceso priežiūrai

TPDRIS
TPDRIS
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Siekiant darnaus ir sklandaus teritorijų planavimo proceso 2011 metais Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos pradėjo projektą „Viešųjų paslaugų teikimo teritorijų planavimo dokumentams rengti ir teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacinė sistema“. Teritorijų planavimo dokumentų rengimo informacinė sistema (TPDRIS) startavo 2013 metais ir dabar jau yra paskelbti 7 Valstybės lygmens specialieji teritorijų planavimo dokumentai (TPD) ir 87 detalieji planai.

Tikslas – prižiūrėti

Visos Teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacinės sistemos projekto veiklos įvykdytos 2013 metais, o gruodį iš dalies paleista pati TPDRIS. Sukurta galimybė skelbti informaciją apie nuo 2014 sausio pradėtus rengti teritorijų planavimo dokumentus ir jų rengimo eigą išoriniame TPDRIS portale.

2014 metais gautas papildomas finansavimas projekto atnaujinimui ir pradėtas TPDRIS modifikavimas pagal pasikeitusį Teritorijų planavimo įstatymą. Šiuo metu TPDRIS skiltyje „Nuo 2014-01-01 rengiami dokumentai“ informaciją apie pradėtus rengti TPD viešina savivaldybių administracijos ir kitos valstybės įgaliotos institucijos, yra paskelbti 7 valstybės lygmens specialieji TPD ir 87 detalieji planai.

Paviešinta informacija prieinama adresu: www.tpdris.lt, ja galima matyti skiltyse „NUO 2014.01.01 rengiami TP dokumentai“, „Valstybės lygmens, valstybei svarbių projektų, specialiojo TPD“ arba „Savivaldybės/Vietovės lygmens TPD“.

Elektroniniu būdu TPDRIS sistemoje be kliūčių bus galima atlikti teritorijų planavimo proceso privalomąsias viešumo užtikrinimo ir dokumentų derinimo procedūras.

Projekto pabaiga numatyta 2015 m. I ketvirtyje. TPRIS naudingas ir fiziniams, ir juridiniams asmenims. Sudaryta galimybė nuotoliniu būdu teikti su teritorijų planavimo dokumentų rengimo procesu susijusias viešas paslaugas, vykdyti centralizuotą teritorijų planavimo proceso valstybinę priežiūrą.

TPDRIS – palengvina darbą

VTPSI nusiskundimų dėl naudojimosi TPDRIS negauna – yra pateikta viešinimo instrukcija, taigi – viskas sklandu. Tikimasi, kad baigus įgyvendinti projektą ir sukūrus bendrą teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacinę sistemą, bus sudaryta galimybė daugelį su teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir pildymų susijusių darbų atlikti elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad gyventojams ar fiziniams asmenims pateikti TPD bus greičiau ir lengviau.

Elektroniniu būdu TPDRIS sistemoje be kliūčių bus galima atlikti teritorijų planavimo proceso privalomąsias viešumo užtikrinimo ir dokumentų derinimo procedūras. Taip pat teikti prašymus išduoti su teritorijų planavimo procesu susijusius privalomuosius dokumentus.

Bus galima teikti prašymus gauti teritorijų planavimo procesui reikalingus dokumentus ir duomenis iš kitų valstybės registrų ir informacinių sistemų bei teikti teritorijų planavimo dokumentus ir duomenis teritorijų planavimo dokumentų registrui.

Aplinkos ministerija primena, koks svarbus yra racionalus ir darnus teritorijų planavimas. Chaotiška miestų plėtra gali padaryti rimtą žalą gamtai. Būtina užtikrinti gamtos telkinių, kultūros paveldo ir kitų visuomenei svarbių objektų saugumą, taip pat urbanistinę kokybę ir galimybę vystytis biologinei įvairovei.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min