Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tėvai darželiuose pasigenda fizinio lavinimo užsiėmimų

Varžybų akimirka
Aliaus Koroliovo nuotr. / Darželinukų varžybos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Didžioji dalis, t.y. 45 proc., tėvų norėtų, kad ikimokyklinėse įstaigose būtų papildomi fizinio lavinimo užsiėmimai. Tai buvo nustatyta portalui ikimokyklinis.lt atlikus apklausą internete apie tėvų lūkesčius, susijusius su lopšeliais ir darželiais, kuriuos lanko jų vaikai.

Taip pat nemaža dalis tėvų – daugiau nei ketvirtadalis, t.y. 26 proc., pageidautų, kad jų vaikų lankomame darželyje būtų teatro ir vaidybos grupės. Atitinkamai papildomų keramikos ir etnografijos pamokėlių norėtų 8 ir 6 proc. tėvų.

Remiantis apklausos duomenimis, trečdalis apklaustų tėvų šiais metais lopšeliuose–darželiuose pageidauja įvairesnės veiklos, lygiai tokia pat dalis – mažiau rinkliavų. „Problemos dėl papildomų rinkliavų kyla ne tik dėl to, kad tėveliams trūksta lėšų ar jie apskritai nenorėtų jų duoti. Dažnai tiesiog trūksta informacijos, kaip ir kur tos papildomai darželiui skiriamos lėšos yra panaudojamos, todėl natūralu, kad tėveliai vėliau pradeda tokias rinkliavas vertinti nepalankiai“, – teigė Vilniaus lopšelio–darželio „Pilaitukas“ pavaduotoja J.Lapinskienė.

24 proc. respondentų iš ikimokyklinio ugdymo įstaigų šiais metais pageidautų mažesnių vaikų grupių darželiuose. Tačiau Lietuvos lopšeliuose–darželiuose vaikų skaičius grupėse kol kas nemažėja – paprastai jas sudaro 20–25 vaikai. 14 proc. apklaustų tėvų tikisi, kad lopšeliuose–darželiuose bus atnaujintos patalpos.

Didžioji dalis apklausoje dalyvavusių tėvų, t.y. 25 proc., rinkdamiesi darželį, pirmenybę teikia ne tam, ar jis valstybinis, ar privatus, o pirmiausia vertina pedagogų kvalifikaciją.

Paklausti apie galimybę pratęsti lopšelių–darželių darbo laiką už papildomą mokestį, daugiau nei penktadalis, t.y. 22 proc., tėvų teigė, kad tokia paslauga būtų reikalinga. Kita vertus, 21 proc. tėvų pageidavo, kad prailgintos grupės kaina jau turėtų būti įskaičiuota į mėnesinį vaiko darželio mokestį. 19 proc. apklausos dalyvių teigė, kad jiems nereikia, kad lopšeliai–darželiai dirbtų ilgiau nei įprasta. Mažiausia dalis, t.y. 12 proc., apklaustųjų sakė, kad toks poreikis būtų, jei tai nekainuotų papildomai.

Didžioji dalis apklausoje dalyvavusių tėvų, t.y. 25 proc., rinkdamiesi darželį, pirmenybę teikia ne tam, ar jis valstybinis, ar privatus, o pirmiausia vertina pedagogų kvalifikaciją. 24 proc. apklausos dalyvių teigia, kad privatūs lopšeliai–darželiai yra tik pinigų švaistymas, todėl jie renkasi valstybines ugdymo įstaigas.

Informaciją apie ikimokyklines ugdymo įstaigas ir jų veiklą, tėvai dažniausiai gauna iš įstaigų darbuotojų – taip atsakė 35 proc. respondentų. 24 proc. apklaustųjų svarbiausias informacijos šaltinis yra specializuoti interneto portalai. O 21 proc. apklaustų tėvų teigė dažniausiai naujienas apie lopšelius–darželius sužinantys iš stendinių skelbimų.

Minėtoje apklausoje internete, kuri vyko šių metų spalio mėnesį, dalyvavo daugiau nei aštuoni tūkstančiai respondentų iš visos Lietuvos. 

Komentarai
Temos Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min