Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

TPP į kultūros ministro postą siūlo Deividą Staponkų, premjeras užsimena apie kitas kandidatūras (Papildyta 16.08 val.)

Deivydas Staponkus
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Deividas Staponkus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienį Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcija pateikė savo kandidatą į kultūros ministro postą – Deividą Staponkų.

TPP pranešime spaudai teigiama, kad D.Staponkus baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno aspirantūrą, ne vienus metus dėstytojavo LTMA Dainavimo katedroje, koordinavo Operos katedros, Etnomuzikologijos katedros bei Kūno kultūros centro darbą, šiuo metu yra Kultūros ministerijos Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys. Kandidatas į kultūros ministrus laisvai šneka keliomis užsienio kalbomis.

15min.lt primena, kad sekmadienį  A.Valinskas nusprendė atsiimti savo kandidatūrą į kultūros ministrus. Jis teigia, kad kita kandidatūra premjerui bus pateikta pirmadienį. Lietuvos radijui A.Valinskas sakė galbūt dar sekmadienį informuosiantis premjerą apie apsisprendimą.

„Tikrai nereikalausiu, kad būtų nesurandama kandidatūra. Kitą kandidatūrą mes pateiksime jau rytoj, manau, kad premjeras ją galės teikti prezidentei“, – sekmadienį sakė A.Valinskas.

A.Kubilius negailėjo kritikos A.Valinskui (papildyta 13.16 val.)

Premjeras Andrius Kubilius po Vyriausybės pasitarimo pirmadienį sakė apie naują kandidatą kol kas neturįs informacijos. „Nelabai pažįstu, nors ir žinomą menininką. Koalicija tarsis su prezidente“, – apie D.Staponkaus galimybes dirbti ministru kalbėjo ministras pirmininkas. Jis neslėpė, jog dėl naujo kandidato teikimo nebus pernelyg skubama. Premjeras taip pat minėjo, jog įsiklaus ir į kultūrininkų nuomonę šiuo klausimu.

Nuo A.Kubiliaus kliuvo TPP pirmininkui Arūnui Valinskui, kuris išgirdęs, kokia prezidentės Dalios Grybauskaitės nuomonė apie jo paties galimybes tapti kultūros ministru, pavadino jos poziciją bobiška.

„Situacija rutuliojosi, jeigu taip galima pavadinti, įdomiai. Ketvirtadienį teko A.Valinskui perduoti prezidentės nuomonę apie jį. Buvome sutarę, kad per savaitgalį bus apie tai pagalvota. O jau penktadienį A.Valinskas gal ir nelabai išmintingai, bet garsiai pagalvojo“,  – sakė A.Kubilius.

Užsiminė apie kitas kandidatūras (papildyta 16.08 val.) 

Po susitikimo su koalicijos partneriais Vyriausybėje A.Kubilius pakartojo negalįs daug apie D.Staponkų pasakyti, nes asmeniškai nepažįsta. Tiesa, jis pridūrė, kad „nors pavardė žinoma kaip operos dainininko, ministro kvalifikacija reikalauja ir kai kurių kitų gebėjimų“.

Premjeras leido suprasti neskubėsiąs priimti sprendimo dėl naujojo TPP kandidato. Jis sakė ketinąs artimiausiu metu susitikti su D.Staponkumi asmeniškai, tačiau konkretaus laiko nenurodė.

Pasak A.Kubiliaus, taip pat galimam ministrui klausimų galbūt turės koalicijos partneriai, jis neatmetė, kad gali būti konsultuojamasi ir su kultūros bendruomene. „Gal kils ir kitų papildomų minčių dėl kokių nors kitų galimų kandidatūrų, tarsimės ir su prezidente. Visa procedūra yra tradicinė“, – kalbėjo A.Kubilius.

Šalies kultūrininkai prieš keletą dienų kreipėsi į premjerą siūlydami apsvarstyti buvusios Lietuvos ambasadorės prie UNESCO Inos Marčiulionytės galimybes tapti kultūros ministre. 

V.Babilius: „D.Staponkus – ne pro šalį einantis žmogus“

TPP atstovas Vincas Babilius tvirtino, jog A.Kubilius nesiūlė TPP svarstyti I.Marčiulionytės kandidatūros. Kalbėdamas apie D.Staponkų Seimo narys akcentavo, jog šis politikas yra TPP tarybos narys ir yra lojelesnis partijai nei buvęs kultūros ministras R.Vilkaitis. To esą ir reikia kuruojant kultūros sritį: „Žymiai geriau, kai tai sričiai atstovauja deleguota partija, o ne vienas žmogus.“

Akivaizdu, kad iš pradžių mes turėjome geresnį kandidatą, t. y. poną Valinską. Deja, taip įvyko, kad jis atsiėmė savo kandidatūrą.„D.Staponkus yra žinomas kultūros veikėjas. Gal jis ne tiek žinomas premjerui, jis žadėjo dar kalbėtis su juo, susipažinti, išgirsti programinius matymus. Jis yra mūsų partijos tarybos narys, mes jį gerai pažįstame, tikrai ne pro šalį einantis žmogus. Manau, atstovautų garbingai mūsų deleguotai sričiai su mūsų pagalba ir savo matymais, skirtingai nei darė ministras R.Vilkaitis“, – tvirtino V.Babilius.

Siūlydama į ministrus A.Valinską, TPP akcentavo, jog kultūrai turėtų vadovauti geras vadybininkas, o ne kultūrininkas. V.Babilius akcentavo, kad D.Staponkus esą įgijo vadovaujamo darbo patirties, kai dirbo Operos ir baleto teatre.

„Akivaizdu, kad iš pradžių mes turėjome geresnį kandidatą, t. y. poną Valinską. Deja, taip įvyko, kad jis atsiėmė savo kandidatūrą“, – minėjo V.Babilius, tačiau perklaustas patikslino, jog D.Staponkus „ne blogesnis, kitoks“.

Prezidentė D.Grybauskaitė, kritikuodama A.Valinsko kandidatūrą, praėjusią savaitę kalbėjo, jog būtų geriau, jei partijos siūlytų kelis kandidatus į ministrus. TPP vėl pasiūlius vieną pretendentą, V.Babilius aiškino, jog tai, ko norėtų šalies vadovė, „nenumatyta pagal jokį įstatymą, tai yra pageidavimas“. Parlamentaras taip pat tikino, jog partija turi dar būrį galimų kandidatūrų į Vyriausybę, tačiau jų neatskleidė.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min