Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trisdešimt gramų psichotropinių grybų klaipėdiečiui kainavo pusę metų laisvės

Klaipėdietis už džiovintus grybukus turės kalėti beveik pusę metų.
Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr. / Klaipėdietis už džiovintus grybukus turės kalėti beveik pusę metų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį klaipėdiečiui, mėginusiam iš užsienio parsisiųsti trisdešimt gramų haliucinogeninių grybų.

Pašto siuntoje paslėptus tris pakelius džiovintos grybienos (savo sudėtyje turinčios psichotropinės medžiagos psilocibino) muitinės pareigūnai aptiko dar praėjusį balandį.

Narkotinių medžiagų gavėjui – Klaipėdos gyventojui D. G., teismo sprendimu vasario mėnesį buvo skirta bauda ir beveik 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Nemalonumai klaipėdiečiui prasidėjo pernai balandį, kai Lietuvos pašto pervežimo centre Vilniuje muitinės pareigūnai patikrino jam adresuotą pašto siuntą (siuntėjas nebuvo nurodytas). Siuntoje buvo aptiktos trys polietileninės pakuotės su, kaip įtarta, džiovintais grybais, turinčiais psichotropinių savybių.

Siunta buvo sulaikyta ir atiduota ekspertams, kurie nustatė, jog šitokiu būdu į Lietuvą atsiųsta 30 g sudžiovintų Psilocybe (glotniagalvių) genties grybų galvučių. Pastarieji grybai ir jų sporos turi psilocibino ar psilocino medžiagų, kurios įrašytos į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą.

Nustačius, jog siuntoje buvo narkotikai, Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) 2010 m. rugpjūtį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos (LR BK 199 str. 2 d.) ir neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti (LR BK 259 str. 1 d.).D. G. buvo sulaikytas.

2011 m. vasario 11 d. Klaipėdos apygardos teismas pripažino klaipėdietį kaltu dėl nusikalstamų veikų, aprašytų aukščiau minėtuose BK straipsniuose. Jis buvo nubaustas 4200 Lt bauda ir penkių mėnesių bei 21 dienos laisvės atėmimu.

Į bausmės laiką įskaičius D.G. sulaikyme ir suėmime išbūtą laiką, nustatyta, kad jis paskirtą bausmę yra atlikęs. Vyriškis buvo paleistas teismo salėje, iki nuosprendžio įsiteisėjimo jam buvo paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Anot MKT pareigūnų, pastaruoju metu haliucinogeninės grybienos pašto siuntose aptinkama rečiau, ji buvo populiari maždaug prieš porą metų, 2008-aisiais.

Šiuo metu dažniau bandoma nelegaliai persiųsti marihuanos tipo rūkalus, vadinamuosius „Spice“. Pašto siuntos su tokiais kvaišalais į Lietuvą dažniausiai atsiunčiamos iš Kinijos, JAV ar Didžiosios Britanijos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min