Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tuoktuvių skaičius greitai turėtų sumažėti

Šią vasarą šurmuliuojantys vestuvininkai Klaipėdos senamiestyje – įprastas vaizdas. Vien šį savaitgalį žiedus sumainė daugiau nei trys dešimtys jaunavedžių porų.
Aurelijos Kripaitės nuotr. / Šią vasarą šurmuliuojantys vestuvininkai Klaipėdos senamiestyje – įprastas vaizdas. Vien šį savaitgalį žiedus sumainė daugiau nei trys dešimtys jaunavedžių porų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Uostamiestyje šeštadienį sutuokta 31 pora. Trys dešimtys jaunavedžių porų – vidutiniškai tiek naujų šeimų šįmet kiekvieną šeštadienį būdavo įregistruojama Klaipėdos civilinės metrikacijos skyriuje. Tačiau jau dabar žinoma, kad kitąmet besituokiančių žmonių bus kur kas mažiau.

Šią vasarą uostamiestyje susituokė tiek pat porų kaip pernai. Specialistai pastebi, kad prieš gerą pusmetį puotas organizuoti pradėję jaunavedžiai planų nepakeitė – daugelis pinigų negailėjo nei fotografams, nei pokylių salių nuomotojams. Didžiojo vestuvių piko pabaiga šiais metais numatoma spalio pabaigoje – panašiai kaip ankstesniais metais.

Tačiau kaip pastebi Klaipėdos civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė, jau dabar matyti, kad ateityje teks tuokti kur kas mažiau jaunavedžių.

Pasitaiko atvejų, kad poros, įvertinusios savo finansines galimybes, paprašo atidėti vestuves arba iš viso atsiima prašymus.„Panašu, kad tam įtakos turi sunkmetis. Matome, kad, palyginti su praėjusiu rugpjūčiu, šiais metais tuo pačiu laiku teko priimti maždaug šimtu, o gal ir visu pusantro šimto mažiau prašymų sutuokti”, – sakė pašnekovė.

Pasitaiko atvejų, kad poros, įvertinusios savo finansines galimybes, paprašo atidėti vestuves arba iš viso atsiima prašymus. „Džiaugiamės, kad bent gimimų nemažėja. Priešingai – jų netgi padaugėjo”, – sakė G.Misevičienė.

Patvirtins naujas vietas

Netrukus Klaipėdos savivaldybė turėtų apsispręsti, kuriose vaizdingose uostamiesčio vietose nuo rudens bus galima tuokti poras. Kol kas kalbama apie Laikrodžių muziejų, aikštę prie „Meridiano”, piliavietę, pajūrį. Valdininkų sudarytą sąrašą dar turės patvirtinti miesto taryba.

„Jeigu nebus numatytos reprezentacinės vietos, dėl to turės spręsti mūsų darbuotojai ir jaunavedžiai“, – sakė G.Misevičienė. Anot Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos, dėl galimybės susituokti neįprastoje vietoje kol kas nesikreipė nė viena pora: „Kalbėti apie pajūrį taip pat ankstoka. Lietuva pasižymi neprognozuojamais orais. Jei lis ar pūs žvarbus vėjas, reikės atsižvelgti į pavojų mūsų darbuotojų sveikatai ir susirasti kitą vietą."

Poroms, norinčioms susituokti neįprastoje vietoje, reikės mokėti net triskart daugiau nei Santuokų rūmuose – 210 Lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min