Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tuštėja vaikų darželiai

Mažyliai ikimokyklinėse įstaigose nebesušals.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Mažyliai ikimokyklinėse įstaigose nebesušals.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sunkmetis koreguoja sostinės Vilniaus darželių darbą ir ateitį: vis daugiau tėvų netenkant darbo, vaikus jie ketina patys prižiūrėti namie. Mažėjant vaikų, darželiams tenka mąstyti apie susijungimo galimybes vasarą.

Vilniaus vaikų lopšelio-darželio „Lokiukas“ direktorės Anželikos Šimkevičienės teigimu, paprastai vasarą darželyje visada perpus mažiau vaikų, tačiau šiemet jų bus dar mažiau.

„Prognozuojame, kad šiemet vaikų gali būti kur kas mažiau – daugėja bedarbių tėvų, kurie vaikus ketina prižiūrėti namuose. Dažniausiai, sumažėjus vaikų skaičiui, sujungiame grupes. Kaip bus šiemet, neaišku, nes dar nežinome, kiek mums bus skirta lėšų“, – sakė A.Šimkevičienė.

Didelį vaikų sumažėjimą vasarą prognozuoja ir sostinės vaikų lopšelio-darželio „Aušrelė“ direktorė Raimonda Šilalienė.

„Jau dabar yra tėvų, kurie vaikus į darželį atveda tik ugdymo valandoms. Tėvų apklausų dar nedarėme, bet nenustebčiau, jei šią vasarą vaikų būtų mažiau nei pernai. Tačiau bet kuriuo atveju darželis dirbs“, – teigė R.Šilalienė.

Lopšelio-darželio „Drevinukas“ direktorės pavaduotoja Regina Čeikauskaitė taip pat laukia didelio vaikų sumažėjimo.

„Šiemet jau kelių vaikų tėvai tapo bedarbiais, neatmetame galimybės, kad jų gali daugėti. Mūsų darželį lanko apie 110 vaikų, vasarą jų lieka apie 60–70, manau, jog šią vasarą gali likti vos 40“, – sakė R.Čeikauskaitė.

Rengia projektą

Savivaldybės specialistai pripažįsta, kad šią vasarą Vilniaus darželiai išties bus tuštesni. „Jau dabar gauname informacijos, kad tėvai dėl nedarbo atsiima vaikus iš darželių. Daugiausia Naujosios Vilnios rajone. Gali būti, kad šią vasarą vaikų skaičius darželiuose iš tiesų bus gerokai mažesnis“, – sakė savivaldybės Neformaliojo švietimo poskyrio vyriausioji specialistė Ona Vaicekauskienė.

Pasak jos, jei darželyje vasarą lieka nedaug vaikų, jie perkeliami į kitą.

„Pasigirsta darželių vadovų siūlymų apie darželių sujungimus – apie tai diskutuojame. Tačiau dėl šios idėjos dar reikės konsultuotis su tėvais“, – teigė O.Vaicekauskienė.

Anot specialistės, savivaldybė nepatvirtino „vieno langelio“ principo, kad tėvai galėtų dėl darželių kreiptis į savivaldybę, o jos specialistai parinktų optimaliausią vaikui darželį.

„Tėvai, kaip ir anksčiau, dėl vaiko lankymo turės tartis tiesiogiai su darželio vadovybe. Vaikams darželiai tebebus priskiriami pagal gyvenamąją vietą“, – sakė O.Vaicekauskienė.

Savivaldybėje parengtas vaikų duomenų bazės projektas. Duomenų bazėje bus fiksuojama, kokius darželius vaikai lanko, stebimas darželių krūvis ir, jei jis per didelis, vaikai bus perskirstomi. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min