Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tvarka paplūdimiuose – pagal taupymo režimą

Šiemet Klaipėdos ir Neringos paplūdimių tvarkymui skirta mažiau lėšų. Tik Palanga šiom reikmėms skiria tiek pat lėšų, kaip pernai.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Šiemet Klaipėdos ir Neringos paplūdimių tvarkymui skirta mažiau lėšų. Tik Palanga šiom reikmėms skiria tiek pat lėšų, kaip pernai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pajūrio paplūdimiai netrukus bus pradėti ruošti artėjančiam šiltojo sezono atidarymui. Tačiau šiemet tvarkdariams teks pasukti galvas, kaip sutaupyti – pinigų paplūdimių tvarkymui atseikėta mažiau nei ankstesniais metais.

Jau dabar paplūdimių tvarkytojai perspėjami, jog kai kurias vietas valytų ne taip kruopščiai ar išvis paliktų ramybėje, kad tik daugiau pinigų sutaupytų vasaros darbams.

Pernai uostamiesčio savivaldybė paplūdimių tvarkymui skyrė daugiau nei 600 tūkst. Lt. Šiemet šis biudžetas kur kas mažesnis. „Sunkmetis palietė ir paplūdimių tvarkymą, šiemet situacija liūdnesnė, nei ankstesniais metais. Bet vilties, kad pasiruošime sezonui, turime, – „15min“ sakė Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė. – Rangovams yra išsiųsti raštai, kad Klaipėdos paplūdimiai turi būti sutvarkyti iki gegužės 6 dienos.“

Paprastai sezono pradžia skelbiama nuo gegužės vidurio. Iki to laiko į paplūdimius turi būti suvežtos persirengimo kabinos, sutvarkyti suoliukai, šiukšlių dėžės, mediniai takeliai, informacinės nuorodos. Pasak pašnekovės, per šaltąjį sezoną buvo sulaužyta daug suolelių, todėl juos teks suremontuoti.

Situacija yra normali. Jau dabar paplūdimiai yra tvarkomi. Palanga vasarą bus švari, – tikino I.R.Večerskis

Šiuo metu Klaipėdos savivaldybė rečiau pradėjo valyti paplūdimius. „Esame sumažinę periodiškumą. Praėjusią savaitę išsiuntėme rangovams raštą, kad pataupytų lėšas vasarai. Kai kurių teritorijų galima ir išvis nevalyti“, – aiškino I.Šakalienė.

Tačiau vasarą, anot jos, paplūdimiai, bus tvarkomi kaip visada – kiekvieną dieną. Tiesa, dėl sumažinto finansavimo gali tekti atisakyti kai kuriose vietose valyti kopas, paplūdimių prieigas.

Mažiau lėšų pajūrio tvarkymui gali tekti skirti ir Neringos savivaldybei. „Jei Vyriausybė nuims kelis milijonus, teks skirti mažiau. Dabar nieko negalime pasakyti. Bet sezonui vistiek turime pasiruošti“, – sakė Neringos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Zofija Macijauskienė.

Anot jos, šiemet jokių naujų šiukšliadėžių, suolelių ar kito inventoriaus nenupirkta, nes tam tiesiog nėra pinigų. Tačiau valdininkė tvirtino, kad vasaros sezonu Neringos paplūdimiai bus valomi kasdien.

Kiek mažiau nuogąstauja Palangos valdžia. Palangos savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Ignas Romualdas Večerskis teigė, kad šiemet paplūdimių paruošimui skiriama pinigų suma nesiskiria nuo ankstesnių metų. „Situacija yra normali. Jau dabar paplūdimiai yra tvarkomi. Palanga vasarą bus švari“, – tikino pašnekovas. Pasak valdininko, šiemet bus įrengta 30 naujų persirengimo kabinų, tad iš viso jų Palangos paplūdimiuose bus jau beveik šimtas.

Poilsiautojais besirūpinantys turizmo sektoriaus atstovai vis dėlto pastebi, kad paplūdimiai galėtų būti prižiūrimi ir geriau. „Tvarkdariai galėtų dažniau išvežti šiukšles, nes vakare šiukšliadėžės būna pilnos, - teigė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė. – Europiečiai pripratę, kad šalia paplūdimių yra dušai, kur galima nusiprausti. Deja, pas mus to negalima rasti“.

Anot jos, paplūdimiuose taip pat pasigendama pramogų – kad ir tinklinio aikštelių. „Tai būtų pramoga ir turistams, ir miestiečiams. Taip pat nepakenktų ir daugiau nuorodų į paplūdimius, kuo daugiau ženklų – tuo žmogus jaučiasi ramiau, nes geriau supranta aplinką. Tačiau mūsų lietuvių toks mentalitetas: tai kas gražu – reikia sunaikinti. O dabar esant sunkmečiui nėra galimybių pataisyti sulaužytus daiktus“, – apgailestavo R.Savickienė.

Komentarai
Temos Šiukšlės
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min