Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ugniagesiai gelbėtojai mini savo profesinę šventę – šv. Florijono dieną (nuotraukos)

Šventės akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Šventės akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Švenčiantys gaisrininkai į pagrindinę sostinės gatvę atsigabeno gaisrinę bei gelbėjimo techniką ir savo sugebėjimus demonstravo vilniečiams ir miesto svečiams.

Antradienį šalies ugniagesiai gelbėtojai, kaip ir kasmet gegužės 4-ąją, mini šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Tačiau šiemet šventė išskirtinė. Šiandien taip pat iškilmingai minimas ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įkūrimo 20-metis. Departamentas buvo įkurtas 1990 m. gegužės 29 d., primenama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento viešųjų ryšių tarbybos išplatintame pranešime. 

Šiandien ugniagesių šventė šurmuliavo sostinės Gedimino prospekte.

11 val. gelbėtojai į prospektą atsigabeno gaisrinę bei gelbėjimo techniką ir savo sugebėjimus demonstravo vilniečiams ir miesto svečiams.

12 val. prospekte bus surengta VRM reprezentacinio pučiamųjų orkestro ir Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojų eisena.

Priešgaisrinės apsaugos pareigūnai supažindino vilniečius su gaisrų statistika, jų priežastimis bei gelbėjimo darbais, papasakojo, kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus.

13 val. Arkikatedroje bazilikoje buvo aukojamos šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus.

„Šventę pasitinkate orūs ir išdidūs“

Į iškilmingą minėjimą pasveikinti ugniagesių atvyko Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko patarėjas Gintaras Kalinauskas, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių įstaigų vadovai, Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Žimantas Pacevičius, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, priešgaisrinės apsaugos veteranai ir kiti garbingi svečiai.

Iškilmingo minėjimo pradžioje nuskambėjo VRM reprezentacinio pučiamųjų orkestro atliekamas „Ugniagesių himnas“. Netrukus buvo perskaitytas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Lietuvos ugniagesiams gelbėtojams: „Nuoširdžiai sveikinu Jus ugniagesių globėjo šv. Florijono dienos bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento 20-mečio proga. Savo profesinę šventę jūs pasitinkate orūs ir išdidūs, nes visuomenė deramai įvertino Jūsų pasiaukojamą darbą: Jūs gelbėjate žmonių gyvybes, jų turtą, atskubate į pagalbą sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis. Visuomenės išreikštas pasitikėjimas Lietuvos priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba – išskirtinis. Sveikindama visus ir kiekvieną iš Jūsų linkiu, kad, tarnaudami Lietuvos žmonėms, visada dirbtumėte atsakingai, pasiaukojamai ir profesionaliai. Tegul Jūsų drąsa įkvepia ir kitus kilniems poelgiams“.

Šv. Florijono nuopelnai

Iškilmingą minėjimą pradėjęs Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis pakvietė tylos minute pagerbti ugniagesius ir kitus priešgaisrinės apsaugos darbuotojus, kurių jau nebėra šalia, bet kurių šviesus atminimas yra išlikęs visų širdyse. Visus susirinkusius jis pasveikino šv. Florijono dienos ir departamento 20-mečio proga.

„Šiandien mums visiems didžiulė šventė. Linkiu, kad šv. Florijonas visuomet globotų ir saugotų jus nuo įvairiausių negandų. Manau, kad ne be šv. Florijono pagalbos prieš 20 metų buvo įsteigtas ir Priešgaisrinės apsaugos departamentas. Vis drąsiau pradėjus plevėsuoti sąjūdžio vėliavoms, susigrąžinome savo leidinį „Ugniagesys“, šventąjį Florijoną ir ugniagesių šūkį „Artimui pagalba, Dievui garbė“. Prieškarinių ugniagesių idealų susigrąžinimas davė gerą postūmį įsteigti departamentą ir pradėti savo vertės paieškos kelią. O tikrasis mūsų vertintojas – Lietuvos žmogus ir mes esame pašaukti jam tarnauti,“ – kalbėjo departamento direktorius R.Baniulis. Jis susirinkusius išsamiai supažindino su departamento 20 metų kelio istorija.

Kubilius pavydi žmonių pasitikėjimo

Sveikinimą ugniagesiams gelbėtojams šventės proga perdavė ir Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius. Jis padėkojo ugniagesiams gelbėtojams už drąsą bei pasiaukojimą gelbstint žmones ir jų turtą. Sveikinimą perskaitė Ministro Pirmininko patarėjas G.Kalinauskas. Jis taip pat priešgaisrinės apsaugos pareigūnams šv. Florijono dienos ir departamento 20-mečio proga įteikė Ministro Pirmininko padėkas.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, sveikindamas ugniagesius gelbėtojus, kalbėjo: „Kai mes kalbame, kokiais žmonėmis mes galėtume pasitikėti, eiti su jais per vandenį ir ugnį, neabejojame, kad būtent tokie žmonės yra gaisrininkai. Neveltui ir toks didžiulis visuomenės pasitikėjimas jais. Šios gražios šventės proga linkiu jums tvirtybės, ištvermės ir drąsos. Tegu šventas Florijonas padeda jums gelbstint žmonių gyvybes.“

Nėra pavojingesnės profesijos

Sveikinimo žodžius ugniagesiams gelbėtojams taip pat tarė Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas S.Šedbaras ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas A.Anušauskas. „Ugniagesiams kiekviena diena pilna iššūkių. Nėra pavojingesnės profesijos, kol neprasideda karas, tad ugniagesiai šiandien yra pirmose fronto linijose, gelbėdami žmonių gyvybes,“ – kalbėjo A.Anušauskas.

S.Šedbaras, kreipdamasis į ugniagesius, prisiminė savo mamą, kuri sakydavo: „Nieko nėra baisiau kaip gaisras. Vagys palieka bent sienas.“ Jis minėjo, jog namuose turi šv. Florijono skulptūrėlę. „Tikiu, kad šv. Florijonas saugo mano šeimą ir namus, kad jums ten nereikėtų važiuoti. Linkiu, kad jis gelbėtų ir jus,“ – sakė S.Šedbaras.

 
Komentarai
Šioje istorijoje Ugniagesiai gelbėtojai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min