Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Unikaliu Europoje Klaipėdos pasukamu tilteliu rūpinsis ir švedai

Pasukamas tiltelis pernai nukeltas restauravimui.
Kultūros paveldo departamento nuotr. / Pasukamas tiltelis buvo nukeltas prieš pusantrų metų ir į savo vietą turi grįžti birželį.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prieš pusantrų metų nuimtas pasukamasis tiltelis į savo vietą turėtų grįžti jau birželio pradžioje. Maždaug nuo lapkričio mėnesio restauruojamas tiltelis šiuo metu yra visiškai išardytas, kai kuriuos darbus bus patikėta atlikti švedams.

„Yra sudarytas remonto darbų grafikas, pagal jį tiltelis bus pastatytas gegužės pabaigoje – birželio pradžioje. Šiuo metu susidėvėjusios detalės keičiamos į naujas. Daromi nauji detalių liejiniai, o nauji stulpeliai, pasukamo mechanizmo detalės jau atvežti į Klaipėdą, – pasakojo savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda. – Kovo vidury atvyks specialistai iš Švedijos, kurie atliks kniedijimo mazgus. Kniedės yra specifinės, stambios, Lietuvoje buvo atsiradę specialistų, bet pigiau pakviesti iš Švedijos“.

Pasukamą tiltelį remontuoja bendrovė „Viadukas“. Pasak L.Dūdos, kad nebūtų veikiamas oro ir darbuotojams būtų patogiau, Šilutės plente esančioje teritorijoje tiltelis yra įkurdintas po tentu.

Kultūros paveldo departamento nuotr./Pasukamas tiltelis 1933 metais.
Pasukamas tiltelis 1933 metais.

„Padarytas toks laikinas namas, žmonės gali dirbti pasišviesdami, pasišildydami. Per šalčius darbus teko pristabdyti, nes kai spaudė virš 20 laipsnių šaltis buvo neįmanoma virinti“, – sakė direktorius.

Svarstoma restauruotam tilteliui galbūt pritvirtinti ir elektrinį mechanizmą, kad jį esant skubiems atvejams būtų galima sukioti ne tik rankiniu būdu.

Galvoja apie antrą tiltelį


Vakar susitikę tilteliu ir krantinių tvarkymu besirūpinantys specialistai aptarė bendrą projekto eigą. Pasak bendrovės „Klaipėdos laivų remontas“, pagal koncesijos sutartį besirūpinančios krantinių ir tiltelio operavimu, direktoriaus Alvydo Butkaus, artimiausiu metu bus surengta diskusija dėl antro tiltelio statybų.
Pasukamojo tiltelio rekonstrukcija atsieis apie 700 tūkst. Lt, didžiąją dalį lėšų sudaro Europos Sąjungos parama.
L.Dūda teigė, kad kalbų apie dar vieną tiltelį yra, tačiau kol kas viskas tebėra idėjų lygmenyje. Toks tiltelis būtų ypač naudingas per šventes, kai ant siauro pasukamojo tiltelio susidaro spūstys. „Galbūt jis atsirastų greta, būtų ne sukamas, o pakeliamas, dar vystysime šią mintį“, – sakė departamento direktorius.

Anot paveldosaugininkų, 1889 metais pastatytas tiltelis yra bene vienintelis toks išlikęs Europoje. Klaipėdoje prie jo galima pamatyti turistų, ypač vokiečių, rankose laikančių senąsias tiltelio nuotraukas, kuriose jie dar vaikai buvo įsiamžinę su seneliais ar tėvais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min