-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti
2011 03 25

Uostas susirūpino darbų sauga

Pastarojo meto įvykiai uosto kompanijose, kai nuo metų pradžios žuvo trys darbininkai, bei katastrofos Japonijoje atgarsiai, paskatino Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją imtis spręsti darbo ir civilinės saugos problemas.
Krovos kompanijų asociacija pritarė naujai žemės mokesčio tvarkai.
Nuo metų pradžios Klaipėdos apskrityje darbo metu įvyko keturios mirtinos nelaimės. Trys iš jų – uosto kompanijose. / I.Gelūno/15min.lt nuotr.

Uosto direkcijos saugos specialistų pirmą kartą inicijuotam pokalbiui sukviesti darbo inspekcijos, priešgaisrinės saugos, radiacinės saugos specialistai. Pasak uosto apsaugos vadovo Alvydo Jocio, uostas nėra tiesiogiai atsakingas už jo teritorijoje dirbančių kompanijų darbo saugą, tačiau tendencija rodo, kad nelaimingų atsitikimų uosto kompanijose daugėja, tad, kokios yra esminės problemos, aptarti būtina. „Uosto direkcija nėra atsakinga už darbų saugą, bet tarpininkauja, ir panašūs įvykiai mums kelia nerimą, kadangi uosto įvaizdis yra mūsų bendras reikalas“, – apie mirtinus atvejus darbo metu kalbėjo pašnekovas.

Žūsta patyrę darbuotojai

Nuo šių metų pradžios Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyrius užfiksavo 4 mirčių darbo metu atvejus. Trys iš jų įvyko uosto kompanijose, kai, nesilaikydami darbų saugos, žuvo darbininkai. Kovo 10 dieną įlipęs į bunkerį ir apsemtas cukraus žuvo ilgametis KLASCO darbuotojas. Pasak vyriausiojo darbo inspektoriaus Edmundo Gustainio, šio atvejo aplinkybės jau aiškios. „Žmogus dėl nelaimės buvo kaltas pats. Kategoriškai taisyklėse buvo parašyta, kad į bunkerį lipti negalima. Žmogus dirbo 33 metus, nepasisaugojo“, – įvykio išvadas komentavo E.Gustainis. Pastabų uosto kompanijoms pažėrė ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, kurie atkreipė dėmesį į informacinių ženklų stoką bei priešgaisrinių taisyklių nesilaikymą.

Baisiau vėtros nei radiacija

Saugos specialistas A.Jocys pabrėžė, jog susitikimo tikslas buvo ne vien pastarieji įvykiai uoste, bet ir gyventojų nuogąstavimai dėl sprogimų Japonijos atominėje elektrinėje. Posėdyje dalyvavę radiacinės saugos specialistai nuramino, kad pavojaus dėl radiacijos uostamiesčiui ir Lietuvai kol kas tikrai nėra ir jodo masiškai pirkti nėra tikslo.

A.Jocio teigimu, kur kas svarbiau rūpintis vietinėmis civilinės saugos problemomis, kurias gali sukelti gamtos stichijos. Specialistas pastebėjo, jog ypač trūksta informacijos mokyklose apie tai, kaip saugotis potvynio ar audros metu: „Vyresnių klasių vaikai net nežino civilinės saugos signalų ir kaip reikia elgtis. Uosto direkcija išleido trumpą filmuką, kuriame šios taisyklės trumpai ir aiškiai išdėstytos“. Edukacinį filmuką uosto direkcija platins per savivaldybes, kurios juos skolins mokykloms kaip mokomąją medžiagą.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius