Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už fotosesiją prie Raudondvario dvaro sodybos gali tekti susimokėti

Raudondvario pilis
„15 minučių“/Eriko Ovčarenko nuotr. / Raudondvario pilis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno rajono savivaldybės taryba patvirtino savivaldybei nuosavybės teise priklausančių prieplaukų naudojimo tvarkos aprašą ir Raudondvario dvaro parko lankymo taisykles. Kai kurie jose numatyti apribojimai turėtų nepatikti jaunavedžiams, anksčiau mėgusiems su visa palyda apsilankyti dvaro parke ir čia įsiamžinti.

Politikai nustatė, kad visis rajone esančios prieplaukos skirtos keleiviniams, mažiesiems, pramoginiams, sportiniams laivams, baidarėms, plaustams švartuoti. Tačiau nuo šiol naudotis jomis bus galima tik šviesiu paros metu.

„15 minučių“/Eriko Ovčarenko nuotr./Valerijus Makūnas
„15 minučių“/Eriko Ovčarenko nuotr./Kauno rajono meras Valerijus Makūnas mano, kad griežtesnė prieplaukų kontrolė būtina 

Prieplaukų aikštelės, jų akvatorijos, nustatyta tvarka gavus seniūno leidimą ir suderinus su reikiamomis teisės aktais nustatytomis institucijomis, gali būti naudojamos masiniams renginiams organizuoti ar kitoms reikmėms. Tačiau už naudojimąsi prieplaukomis ar jų įrenginiais gali būti imamas mokestis, kurį nustato savivaldybės taryba ar prieplaukos nuomininkas, suderinęs su savivaldybe.

Taisyklės uždraudė prieplaukų teritorijoje ir jų akvatorijoje vartoti alkoholį ir narkotines medžiagas. Taip pat neleidžiama šiose vietose įrengti stovyklavietes ir jose stovyklauti, kurti laužus, šokinėti į vandenį nuo krantinės ir prieplaukos, teršti krantinę, teritoriją ir akvatoriją bet kokiomis šiukšlėmis ar atliekomis, išleisti užterštą vandenį per laivo latakus arba išpumpuoti užterštą balastą, švartuotis tam neskirtose vietose, gadinti hidrotechninius ir kitus įrenginius, tvirtinti švartavimo lynus prie jų detalių ar prie ne tam skirtų įrenginių.

Apmokestino didesnių grupių fotosesijas ir iškylas

Iki šiol buvęs atviras lankytojams Raudondvario dvaro parkas toks ir liks. Kaip ir anksčiau parke bus galima iškylauti, žaisti judrius žaidimus iškylų (piknikų) aikštelėje, jei tai netrukdo kitiems lankytojams ir neniokoja augalijos.

Tačiau, jei planuojama, kad iškyloje dalyvaus daugiau nei 10 žmonių grupė, šį pasibuvimą dvaro parke reikės suderinti su administracija ir sumokėti papildomą mokestį. Griežčiau bus kontroliuojamos ir parke vykstančios fotosesijos. Kaip ir iki šiol Raudondvario dvaro parke bus galima fotografuoti ir filmuoti, tačiau tik tuo atveju, jei fotografijos ir vaizdo įrašai bus naudojami asmeniniams tikslams.

Jei šios nuotraukos bus komercinės paskirties, prieš fotosesiją reikės gauti administracijos leidimą ir susimokėjus mokestį.

Dvaro parke griežtai draudžiama vedžioti šunis, triukšmauti, garsiai leisti muziką ar kitaip trukdyti kitų parko lankytojų poilsį, važinėti automobiliais (išskyrus atvejus, kai tam duotas specialus, vienkartinis administracijos leidimas renginių ar vykdomų darbų aptarnavimui).

Apie taisykles ir jų pažeidėjams gresiančias sankcijas informuos įspėjamosios lentelės, kurios šią vasarą bus pakabintos prie prieplaukų ir Raudondvario dvaro sodyboje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min