Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už prarastą darbe sveikatą – 90 tūkstančių skola darbdaviams

Rūta Mikelkevičiūtė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rūta Mikelkevičiūtė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ar lengva paprastam žmogui Lietuvoje rasti tiesą? Klaipėdietės Gražinos Šveistrienės ir jos bendradarbių patirtis sako, kad neįmanoma. Jau šešerius metus moteris bylinėjasi su užsienio kapitalo įmone „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“, bandydama prisiteisti kompensaciją už šioje įmonėje prarastą sveikatą ir darbingumą.

Pirmieji teismų sprendimai buvo palankūs moteriai, jai pavyko prisiteisti kompensaciją ir už prarastą sveikatą, ir už vaistus, skirtus gydymui. Bet šiandien Gražina jau skolinga buvusiems savo darbdaviams net 90 tūkstančių litų. Viskas labai paprasta, įmonė nusprendė susigrąžinti išmokėtus pinigus ir padavė moterį dar kartą į teismą. Tai, ką viena ranka, davė, ta pati ranka atėmė. Kadangi, Gražina išmokėtus pinigus išleido sumokėjusi už buto paskolą, šiandien jos turtas areštuotas antstolių.

Šį ketvirtadienį pokalbių laidoje „Valanda su Rūta“ - Gražinos ašaros ir ciniška įmonę ginančios advokatės pozicija : „Negi ši moteris tikisi, kad įmonė padovanos jai 90 tūkstančių?“ – klaus advokatė.

Jau dvejus metus tiesos ieško ir kitas laidos dalyvis – Vytautas Valiukas. Uždaroje UAB „Statva“ jis išdirbo 28 metus, tol, kol vieną dieną ant žmogaus darbo metu neužgriuvo aprūdiję, pusės tonos vartai. Tik po gero mėnesio visiškai sumaitotas Vytautas atgavo sąmonę. Invalido vežimėliu jis keliavo per teismus, bet kaltų nėra iki šiol.  Buvęs darbdavys nieko dėtas, Vytautui jis  paaiškino : „Niekas čia nekaltas, toks tavo likimas“.

Apie beviltiškas teisybės paieškas netgi tada, kai tavo sūnų užmuša vidury dienos, o žudikas – policininkas. Jau šį ketvirtadienį 19.40 val. laidoje „Valandoje su Rūta“.

15min.tv – nemokama televizija internete.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min