Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už šaltą vandenį mokėsime brangiau?

Vanduo
LŽ nuotr. / Vanduo
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus miesto taryba trečiadienį svarstė bendrovės „Vilniaus vandenys“ 2010–2014 metų veiklos ir plėtros planą, kuriame numatytos didžiulės investicijos gali kilstelėti šalto vandens kainas Vilniuje.

Labiausiai dėl kainų susirūpinimą išreiškė Vilniaus miesto tarybos opozicija. Pasak tarybos narių, šalto vandens kubinio metro kaina dėl planuojamų pernelyg didelių investicijų vilniečiams padidėtų 1,53 karto – iki 6,63  litų už kubinį metrą. Opozicijos lyderis „tvarkietis“ Gediminas Rudžionis pasiūlė, kad kainos gyventojams būtų keliamos „ne smūginiu būdu, o palaipsniui“, tačiau tarybos pirmininkas meras Vilius Navickas paprieštaravo: „Investicinį planą pateikėme kainų komisijai (Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai, – aut. past.), ji turi jį peržiūrėti. Tada taryba vėl rinksis ir svarstys kainas. Dabar kalbame apie investicijas“, – sakė meras.

G.Rudžionis taip pat siūlė pritarti investiciniam planui tik su sąlyga, kad bene daugiausia (171,5 mln. litų be pridėtinės vertės mokesčio) kainuosiantis per vandenvalą išgaunamo dumblo utilizavimo projektas būtų įgyvendinamas tik tuo atveju, jeigu „Vilniaus vandenims“ pavyktų susigrąžinti milijoninę skolą iš „Vilniaus energijos“.

Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius patvirtino, kad šiuo metu vyksta derybos dėl 12 mln. litų skolos grąžinimo. „Penktadienį turėtų būti atsakymas iš „Vilniaus energijos“. Mes siekiame, kad „Vilniaus energija“ 12 mln. litų grąžintų „Vilniaus vandenims“ per keletą mėnesių. Mes, savivaldybė, tokią pačią sumą esame skolingi „Vilniaus energijai“ ir ją grąžintume metų pabaigoje“, – kalbėjo vicemeras.

Anot jo, šalto vandens kainos Vilniuje nekoreguotos nuo 2001 metų „Šiandien investicijos galėtų būti mažesnės, jei per tuos metus būtų buvę galvota, kaip palaikyti ūkį“, – įsitikinęs R.Adomavičius.
 

Vilniaus miesto taryba pritarė „Vilniaus vandenų“ investiciniam projektui ir vėliau suteikė bendrovei beveik 34 mln. litų garantiją, kad ši galėtų imti paskolą iš Šiaurės investicijų banko. Gauti pinigai būtų panaudoti minėtajam dumblo projektui – gamyklos, utilizuojančios dumblą, išgaunamą filtruojant vandentiekį.
 

Taryba taip pat pritarė kiek daugiau nei 8 mln. litų garantijai, kad „Vilniaus vandenys“ gautų paskolą iš Finansų ministerijos. Šie pinigai keliautų į Balsius, kur būtų panaudoti statant vandentiekio įrengimus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min