Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio reikalų ministras Kaliningrado srities gubernatoriui pabrėžė Lietuvos susirūpinimą dėl ten planuojamos AE saugos

Audronius Ažubalis su Nikolajumi Cukanovu
URM nuotr. / Audronius Ažubalis su Nikolajumi Cukanovu
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis Vilniuje balandžio 28 dieną su Lietuvoje viešinčiu Rusijos Kaliningrado srities gubernatoriumi Nikolajumi Cukanovu aptarė aktualiausius dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo su šia geografiškai Lietuvai artimiausia Rusijos sritimi klausimus.

Ministras atkreipė gubernatoriaus dėmesį į Lietuvai didelį susirūpinimą keliančią Kaliningrado srityje, pasienyje su Lietuva planuojamo įgyvendinti Baltijos atominės elektrinės projekto branduolinę saugą ir Lietuvos reikalavimą, kad šios elektrinės poveikio aplinkai vertinimas būtų atliekamas laikantis aukščiausių tarptautinių standartų ir įsipareigojimų. 

A.Ažubalis taip pat pabrėžė, kad Rusijos pasienyje su Lietuva jau kurį laiką vykdomi senos karinės amunicijos naikinimo darbai kenkia greta esančių Lietuvos ir Rusijos gyvenviečių žmonių sveikatai, neigiamai veikia jų gyvenimo kokybę ir gadina jų turtą. Ministras paprašė Kaliningrado srities gubernatoriaus imtis priemonių šiems sprogdinimams sustabdyti.

Kaliningrado srities vadovybė tikisi, kad iki metų pabaigos bus pastatytas sprogmenų utilizavimo fabrikas ir sprogdinimai liausis. Klausimas yra aktualus ne tik Lietuvos pasienio vietovėms, bet ir visai Kaliningrado sričiai.

Susitikime aptartas lietuvių literatūros patriarcho Kristijono Donelaičio kūrybos paveldo ir muziejaus Tolminkiemyje (Čistyje Prudy) išsaugojimo klausimas. Kaliningrado srities gubernatorius užtikrino, kad muziejaus statusas ir savininkas neturėtų keistis. Lietuva yra pasirengusi prisidėti prie šio muziejaus išlaikymo.

Taip pat buvo kalbėta apie pasirengimą K.Donelaičio gimimo 300-ųjų metinių minėjimui 2014 metais.

Lietuva kaip ir anksčiau nuosekliai pasisako už Kaliningrado srities gyventojų kelionių palengvinimą. Užsienio reikalų ministras susitikime pareiškė, kad Lietuva palaiko siūlymus keisti ES reglamentą dėl pasienio gyventojų supaprastintos kelionių per sieną tvarkos, jo galiojimą išplečiant visai Kaliningrado sričiai.

Kol reglamentas bus keičiamas, Lietuva siektų su Rusija pasirašyti pagal šiuo metu galiojančias jo nuostatas suderintą susitarimą, nes jis jau dabar palengvintų pasienio gyventojų, gyvenančių 30–50 km nuo sienos, keliones.

A.Ažubalis ir N.Cukanovas taip pat aptarė sienos infrastruktūros plėtros, pasienio postų pralaidumo didinimo, naujo tilto per Nemuną Panemunėje statybos ir kitus klausimus.

Gubernatorius informavo, kad vasarą Rusija jau bus pasirengusi pasirašyti susitarimą dėl tilto per Nemuną statybos. Jis tikisi, kad tai pavyks padaryti liepos 14–15 d. Vilniuje vyksiančio Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinės komisijos posėdžio metu.

Kaliningrado srities gubernatorius Lietuvoje vieši balandžio 27–29 dienomis. Per vizitą jį taip pat priima Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ūkio ir vidaus reikalų ministrai, Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min