Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio šalių parlamentų pirmininkai kviečiami į Sausio 13-osios minėjimą

1991 m. sausis
Alfredo Girdziušo nuotr. / 1991 m. sausis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Į Sausio 13-osios minėjimą 2011-aisiais jau pakviesti kai kurių užsienio šalių parlamento pirmininkai, daugiau kvietimų ketinama išsiųsti vėliau.

Seimo pirmininkės Irenos Degutienės patarėjas Laurynas Kasčiūnas sakė BNS, kad kvietimai jau išsiųsti Šiaurės ir Vidurio Europos šalių, Ukrainos, Gruzijos, Moldovos parlamentų vadovams.

„Kvietimai užsienio svečiams išsiųsti dar ne visiems, kam planuota. Išsiųsti toms šalims, kurių piliečiai prieš dvidešimt metų sausio 13–ąją buvo su mumis Lietuvoje, tų įvykių liudininkai, padėję Lietuvai, palaikę ją“, – BNS sakė L.Kasčiūnas.

Estijos pareigūnai pranešė, kad į minėjimą kviečiama ir Estijos parlamento vadovė Enė Ergma.

„Nebūtume galėję apginti savo laisvės ir nepriklausomybės be jūsų valdžios ir žmonių pagalbos bei paramos“, – laiške E.Ergmai teigia I.Degutienė.

L.Kasčiūnas užsiminė, kad į sausio įvykių minėjimą taip pat bus kviečiama delegacija iš Jungtinių Valstijų bei žurnalistai, nušvietę 1991–ųjų sausio įvykius,

Sausio 13–oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje.

Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990–ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.

Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių.

Nors kariškiams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo pastato. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min