Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Ušackas: neketinu asmeniškai dalyvauti jokiuose rinkimuose

Vilniuje susirinkę Lietuvos diplomatai sprendžia, kaip susiveržti diržus mažėjant Užsienio reikalų ministerijos finansavimui.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Šiuo metu V.Ušackas vadovauja ES misijai Afganistane.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Į Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partiją (TS – LKD) panoręs stoti, potencialiu kandidatu į prezidentus vadinamas Vygaudas Ušackas tikina kol kas neplanuojantis išmėginti jėgų „jokiuose rinkimuose“.

Charizmatiškasis politikas ir diplomatas ne vienerius metus minimas tarp asmenų, kurie gali užimti šalies vadovo postą. Tačiau nė vienuose prezidento rinkimuose 46 metų V.Ušackas kol kas nedalyvavo. 

Šią savaitę paskelbus, kad dabartinis  Europos Sąjungos (ES) specialusis atstovas ir Bendrijos misijos Afganistane vadovas papildė TS – LKD gretas, pasigirdo kalbų, jog tai pirmasis jo žingsnis žygyje į Daukanto aikštę. Neatmestina, kad 2014 metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose V.Ušackas galėtų būti stipri atsvara dabartinei prezidentei Daliai Grybauskaitei. Tačiau pats buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras 15min.lt tikino kol kas apie tai negalvojantis.

„Kol kas asmeniškai neketinu dalyvauti jokiuose rinkimuose. Tačiau savo patirtimi ir žiniomis stengsiuosi, kiek įmanoma prisidėti prie Lietuvos žmonių lūkesčius galinčios pateisinti ir pasaulinės ekonominės krizės akivaizdoje prisiėmusios ypatinga atsakomybę TS – LKD raidos ir, aišku, sėkmės būsimuose rinkimuose“, – tvirtino V.Ušackas. 

Pasitraukė paragintas prezidentės

Nuo 2008-ųjų pabaigos iki šių metų pradžios buvęs ambasadorius V.Ušackas dirbo užsienio reikalų ministru konservatorių lyderio Andriaus Kubiliaus vadovaujamoje Vyriausybėje, bet pasitraukė iš jos paragintas D.Grybauskaitės.

Tik išvykęs iš Lietuvos ir pradėjęs dirbti ES struktūrose jis nusprendė tapti konservatorių nariu.Palikęs Vyriausybę V.Ušackas neliko be darbo – netrukus ES užsienio politikos vadovė Catherine Ashton paskyrė jį ES specialiuoju atstovu ir Bendrijos misijos Afganistane vadovu. 

Į užsienio reikalų ministrus V.Ušacką delegavo ta pati TS – LKD.  Politikas ne kartą viešumoje tvirtino, jog jo nuostatos atitinka konservatorišką ideologiją, tačiau į partiją nestojo. Tik išvykęs iš Lietuvos ir pradėjęs dirbti ES struktūrose jis nusprendė tapti konservatorių nariu. 

„Mane ir konservatorių partijos narius vienija bendros vertybės – pagarba žmogaus orumui, asmens laisvės ir atsakomybės, bendruomeniškumo bei krikščionybės vertybės. Darbas A.Kubiliaus vadovaujamoje Vyriausybėje sudarė galimybę geriau susipažinti su partija ir jos nariais iš įvairių Lietuvos rajonų. Manau, kad Lietuvai reikalinga stipri dešinioji politinė jėga – Konservatorių partija, prie kurios tolesnes raidos aš noriu prisidėti. Toks ir buvo mano apsisprendimo motyvas“, – 15min.lt dėstė V.Ušackas. 
 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min