Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V. Ušackas su H. Clinton aptarė dvišalius santykius

Vygaudas Ušackas ir Hillary Clinton NATO užsienio reikalų ministrų susitikime.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vygaudas Ušackas ir Hillary Clinton NATO užsienio reikalų ministrų susitikime.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas darbo vizito JAV metu Vašingtone kovo 9 dieną susitiko su JAV Valstybės sekretore Hillary R.Clinton ir aptarė dvišalių santykių, saugumo ir kitus tarptautinės politikos klausimus.

Susitikime JAV Valstybės sekretorė akcentavo JAV įsipareigojimus Lietuvai pagal Šiaurės Atlanto sutarties 5 straipsnį. H.R.Clinton padėkojo už kritišką konstruktyvią Lietuvos poziciją dėl NATO santykių su Rusija, išreikštą praėjusią savaitę Briuselyje vykusiame neformaliame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime. JAV Valstybės sekretorė pažymėjo, kad NATO ir Rusijos taryboje bus svarstomi įvairūs klausimai, tarp jų ir tarptautiniai Rusijos įsipareigojimai Gruzijos atžvilgiu.

Lietuvos ir JAV diplomatijos vadovai taip pat aptarė energetinio saugumo klausimus, informuoja Užsienio reikalų ministerija.

„JAV parama stiprinant energetinį saugumą ir energijos šaltinių diversifikavimą yra labai svarbi Lietuvai ir visai ES“, – sakė V.Ušackas, pabrėždamas glaudaus JAV ir ES bendradarbiavimo energetinio saugumo klausimais svarbą.

Susitikime aptarta ekonominė, finansinė ir politinė situacija Ukrainoje ir Gruzijoje. H.Clinton ir V.Ušackas akcentavo JAV ir Lietuvos paramą šių valstybių narystės NATO siekiams. Lietuvos užsienio reikalų ministras pakvietė naująją JAV administraciją toliau nuosekliais remti Ukrainos ir Gruzijos vidaus reformas ir padėti šioms valstybėms priartėti prie ES ir NATO standartų.

JAV Valstybės sekretorė pasveikino ministrą su Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio sukaktimi. Pažymėjusi, kad JAV negali pretenduoti į tokią ilgą istoriją kaip Lietuva, H.R.Clinton išreiškė įsitikinimą, kad stipri JAV ir Lietuvos partnerystė, bendradarbiavimas ir bendros vertybės bus tęsiamos taip pat ilgai.

Susitikime taip pat aptarti svarbiausi transatlantinės darbotvarkės ir dvišalių Lietuvos ir JAV santykių klausimai: NATO veikla Afganistane, NATO santykiai su Rusija, NATO užsienio ministrų susitikimo Briuselyje rezultatai, NATO oro policijos misija Baltijos valstybėse, energetinis saugumas, NATO ir ES politika Rytų Europos valstybių atžvilgiu, restitucijos klausimai.

Lietuvos ir JAV diplomatijos vadovai sutarė, kad abi valstybės glaudžiai bendradarbiaus Lietuvai pirmininkaujant Demokratijų bendrijai ir sieks konkrečios ir prasmingos šios organizacijos veiklos. Lietuva šiai organizacijai pradės pirmininkauti šių metų liepos mėnesį.

Po susitikimo vyko Lietuvos ir JAV ratifikavimo dokumentų dėl JAV ir ES sutarčių dėl savitarpio teisinės pagalbos ir ekstradicijos protokolų pasikeitimo ceremonija. Lietuva yra pirmoji ES valstybė, kuri pasikeitė šių sutarčių ratifikavimo dokumentais su JAV.

Kovo 10 dieną ministras V.Ušackas tęsdamas darbo vizitą JAV dalyvaus Amerikos lietuvių ekonominės plėtros patarėjų tarybos (ALEDAC, The American Lithuanian Economic Development Advisory Council) ir Lietuvos garbės konsulų diskusijoje apie Lietuvos ir JAV verslo ryšių plėtros perspektyvas, rekonstruoto Lietuvos ambasados pastato atidaryme ir Kovo 11-osios dienos minėjime, susitiks su JAV Kongreso nariais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min