Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Adamkus: „darni ir stipri Europa galima tuomet, jei valstybės narės vykdys kompleksišką ir nuoseklią politiką“

V.Adamkus
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / V.Adamkus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienio vakare Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo interaktyvioje sesijoje „Europos vieta pasaulyje („Europe's Place in the World“) ir pasakė kalbą.

Kaip praneša Prezidento spaudos tarnyba, kreipdamasis į sesijos dalyvius, prezidentas V. Adamkus atkreipė dėmesį, kad šiais didelių ekonomikos ir finansų pokyčių metais, vis daugiau jėgų reikia skirti sprendžiant įvairiuose pasaulio regionuose kylančius iššūkius.

„Galbūt ekonomikos nuosmukis privers mus padaryti tai, ko nepavyko pasiekti neryžtingomis priemonėmis“, – klausė Lietuvos vadovas.

„Žodis krizė  – bene dažniausiai vartojamas žodis šiuo metu vykstančiuose debatuose. Tačiau laikydamasis Davoso tradicijų, noriu nuo pat pradžių akcentuoti: krizė yra ir iššūkis, ir galimybė“, – sakė Lietuvos vadovas.

Prezidentas kėlė klausimą, kokia bus Europa po pasaulinio ekonominio ir finansinio nuosmukio ir kokios prielaidos Europai tapti stipresnei, lankstesnei ir labiau pasitikinčiai savimi. Prezidentas V.Adamkus pabrėžė, kad darni, stipri bei sprendžianti pasaulinius reikalus Europa galima tuomet, jei valstybės narės vykdys kompleksišką ir nuoseklią politiką. Lietuvos vadovo įsitikinimu, būtina vykdyti vieningą bendros rinkos ir energetikos politiką; stiprinti eurą bei pasitikėjimą finansų rinkomis ir institucijomis; galiausiai – atverti Europą pasauliui. Lietuvos vadovas pažymėjo, kad bendra energetikos politika yra egzistencinės svarbos Europos ateičiai.

Kalbėdamas apie struktūrinių reformų svarbą, prezidentas V. Adamkus kėlė hipotezę, kad kai kurie dabartiniai ekonominiai sunkumai kilo dėl nepakankamo socialinio draudimo, mokslinių tyrimų ir švietimo, arba sveikatos priežiūros sistemų pertvarkymo. „Galbūt ekonomikos nuosmukis privers mus padaryti tai, ko nepavyko pasiekti neryžtingomis priemonėmis“, – klausė Lietuvos vadovas.

Kalbėdamas apie Ekonominę ir pinigų sąjungą Prezidentas pabrėžė, kad ji nėra savaiminis tikslas, o europinis pagrindas tvirtai finansinei sistemai ir Europos tarpusavio priklausomybei gilinti. Primindamas, kad šių metų gegužę minėsime didžiausios ES plėtros bangos, simbolizavusios Europos susijungimą, penkmetį, Lietuvos vadovas pažymėjo: „ES plėtra suteikė Europai daugiau atsakomybės jos kaimynystėje ir arenoje. Mes visada tam pritarėme, nes tikime, kad demokratinė, tolerantiška ir atvira visuomenė visiems neša klestėjimą ir stabilumą, suteikia dialogo galimybę“.

Prezidentas akcentavo atvirumo kaimynystės politikoje svarbą ir ragino nepamiršti valstybių, su kuriomis mus sieja intensyvūs prekybiniai bei kitokie santykiai. Pabrėždamas transatlantinio bendradarbiavimo būtinybę vadovas sakė: „Šiandien mums kylantys strateginiai iššūkiai – finansų krizė, terorizmas, energetinis saugumas, klimato kaita, skurdas, kliūtys reformoms – reikalauja daugiau pastangų ir glaudesnio Europos bei Jungtinių Amerikos Valstijų bendradarbiavimo.

Reziumuodamas Prezidentas išreiškė įsitikinimą, kad Europa ir toliau rodys pavyzdį regioninės integracijos srityje. „Europos patrauklumas ir galia kyla iš pasiektų laimėjimų: vienos bendros rinkos, euro, Europos teisės ir institucijų. Europos įvairovė – jos vertingas DNR bruožas – paskatins diegti naujoves. Demokratija ir žmogaus teisės, privačios iniciatyvos ir konkurencija, atvirumas kaimyniniams ir kitiems pasaulio regionams – visa tai padės mums pergyventi šiuos neramius laikus. Ir triumfuos“, – sakė prezidentas V.Adamkus.

Pilną prezidento Valdo Adamkaus kalbą, pasakytą Davose, galite paskaityti čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min