Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Poderys – naujasis LEO LT prezidentas (nuotraukos, atnaujinta 15.12)

V.Poderys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / V.Poderys
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naujasis LEO LT prezidentas – Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys. Jis teigė, kad artimiausiu metu kreipsis į VTEK dėl šių abiejų pareigų derinimo.

Penktadienį rytą susitikę LEO LT akcininkai išrinko naują stebėtojų tarybą, kuri turėtų geriau atstovauti valstybės interesams.

Naujojoje stebėtojų taryboje Lietuvos interesus, be V.Poderio, gins teisingumo viceministras Tomas Vaitkevičius, energetikos viceministras Romas Švedas, ūkio viceministras Rimantas Žylius, finansų ministerijos sekretorius Aloyzas Vitkauskas, užsienio reikalų viceministras Šarūnas Adomavičius, premjero patarėjas Kęstutis Škiudas.

Taip pat tarybai priklauso „NDX energijos“ valdybos pirmininkas Ignas Staškevičius, VP teisininkas Marijus Kriščiūnas bei dar du „NDX energijos“ atstovai: finansų direktorius Petras Jašinskas bei teisės direktorė Lina Karkliauskaitė.

Prezidentas algos negaus

Pasak A.Sekmoko, į stebėtojų tarybą nuo valstybės paskirti ne fiziniai, o juridiniai asmenys, todėl konkretūs tarybos nariai gali keistis priklausomai nuo nagrinėjamo klausimo. „Jei vienas ar kitas pareigūnas keičiantis valdžiai pasitraukia, tai manau, kad ministerijos nėra taip greitai kintantis dalykas ir jos bus tinkamai atstovaujamos“, – teigė ministras.

Jis teigė, kad už tinkamą stebėtojų tarybos darbą asmeninę atsakomybę prisiima jis pats, V.Poderys bei tų ministerijų, kurios dalyvaus tarybos veikloje, ministrai.

Nei stebėtojų tarybos nariai, nei pirmininkas, kuris tuo pačiu yra ir bendrovės prezidentas, už savo darbą atlyginimo negaus. „Iki šios dienos niekada nebuvo mokamas atlyginimas stebėtojų tarybos nariams. Jis nenumatomas atlyginimasir toliau. Pagrindinė priežastis – kad niekas nekaltintų dėl privačių ir viešų interesų konflikto. Tiek mane, tiek V.Poderį dirbant stebėtojų taryboje motyvuoja galimybė įgyvendinti tokio masto projektus. Tai yra daugiau nei bet kuris piniginis atlyginimas“, – aiškino A.Sekmokas.

Tiek mane, tiek V.Poderį dirbant stebėtojų taryboje motyvuoja galimybė įgyvendinti tokio masto projektus. Tai yra daugiau nei bet koks piniginis atlyginimas, – kalbėjo energetikos ministras

V.Poderys: interesų konflikto nėra

Naujasis LEO LT prezidentas teigė, kad kiek įmanoma greičiau kreipsis į VTEK, kad ši išaiškintų, ar darbas prižiūrint LEO LT ir darbas valstybinėje kainų ir energetikos kontrolės komisijoje yra suderinami. Jis pats mano, kad jokio interesų konflikto nėra. „Kainų ir energetikos kontrolės komisijos darbo tikslas – užtikrinti, kad gyventojai ir verslas mokėtų kiek galima žemesnį tarifą, tačiau tuo pačiu garantuoti, kad įmonės turėtų tam tikrą pelną ir būtų finansiškai gyvybingos. Atėjęs į LEO LT kaip stebėtojų tarybos pirmininkas, turiu tuos pačius tikslus, kurie sutampa ir nesiskiria nuo to, ko siekiu kaip komisijos pirmininkas“, – kalbėjo V.Poderys. Jis teigė, kad lauks VTEK sprendimo ir jo neginčys.

Valdyba – kitą savaitę

Stebėtojų tarybą sudaro 11 narių. Valstybei atstovauja 7 asmenys, „NDX energijai“ – 4 asmenys. Taryba skiria 5 asmenų bendrovės valdybą. Ji turėtų būti renkama kitos savaitės viduryje.

2008 metų gegužės 20 dieną įkurta nacionalinė elektros energetikos bendrovė LEO LT per savo antrines įmones valdo pagrindinę Lietuvos elektros energetikos sistemos dalį – elektros energijos perdavimo ir skirstomuosius tinklus.

61,7 procento LEO LT akcijų paketo valdo Lietuvos Respublika, 38,3 proc. – „NDX energija“. Įstatinis organizacijos kapitalas siekia 5 milijardus litų. Kartu su jai priklausančiomis antrinėmis bendrovėmis, LEO LT sudaro įmonių grupę, kurioje iš viso dirba daugiau nei 5900 darbuotojų.

LEO LT energetikos ministras šiuo metu kelia kelis pagrindinius uždavinius. Visų pirma, bus siekiama rasti vidinių rezervų ir mažinti elektros energijos kainą. Kita užduotis – pasirūpinti elektros aprūpinimu po 2010 m. sausio 1 dienos bei kurti Baltijos šalių elektros rinką. Taip pat darbas strateginių projektų srityje: elektros jungties į Švediją bei naujos atominės elektrinės statyba. A.Sekmoko teigimu, realūs naujos elektrinės statybos darbai turi prasidėti jau kitais metais.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min