Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdantieji prezidentės paramą jautė ne visada

TS-LKD prezidiumo narys Jurgis Razma
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / TS-LKD frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valdantieji konservatoriai-krikdemai ir opoziciniai socialdemokratai skirtingai kalba apie prezidentės Dalios Grybauskaitės požiūrį į Vyriausybės politiką pirmaisiais kadencijos metais.

Konservatorių-krikdemų frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma džiaugėsi, kad prezidentė ir jos patarėjai aktyviai veikė šalies viduje. „Atkreiptinas dėmesys, kad prezidentės patarėjai labai aktyviai dalyvauja Seimo komitetų darbe ir tas yra labai gerai, nes mums yra galimybė išgirsti prezidentės poziciją ne tuomet, kai jau įstatymas priimtas, kai gresia vetavimas, o svarstant", – naujienų portalui 15min.lt sakė J.Razma.

Pasak jo, nuomonė, kad prezidentė remia visus valdančiųjų siūlymus, yra neteisinga. Esą juos svarstant dažnai kildavo aštrių diskusijų, tačiau dauguma jų nepasiekė visuomenės. „Negalėčiau konstatuoti, kad ta parama jau buvo tokia ryški ir nesąlyginė. Tikrai teko turėti sudėtingų pokalbių, kurie gal visuomenės ir nepasiekdavo, kai tekdavo tartis dėl tų socialiai sudėtingų sprendimų. Visuomenę tikrai pasiekė tam tikra diskusija dėl sprendimų pensijų srityje, prezidentės toks gana kategoriškas reikalavimas dėl kompensavimo. Tikrai buvo tų diskusijų, bet gerai, kad beveik niekada jos dėl viešųjų ryšių nebuvo naudojamos“, – kalbėjo J.Razma.

Negalėčiau konstatuoti, kad ta parama jau buvo tokia ryški ir nesąlyginė. Tikrai teko turėti sudėtingų pokalbių, kurie gal visuomenės ir nepasiekdavo, – sakė J.Razma.J.Razmos nuomone, tai rodo, jog tiek Vyriausybė, tiek prezidentūra koncentruojasi į rezultatą, o ne į reitingus.

Tuo metu socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius teigė pastebįs, jog prezidentė yra nusivylusi Vyriausybės vykdoma politika. „Pirma, ji nemato veiksmų ir sprendimų, kurie skatintų tam tikrus pokyčius mūsų šalyje. Be to, kiek žinau, ji yra nusivylusi, nes nežino, ką artimiausiu metu Vyriausybė ruošiasi daryti – kokia yra trumpalaikė ir ilgalaikė strategijos“, – 15min.lt sakė A.Butkevičius.

Politikas teigė, kad prezidentė turėtų būti reiklesnė valdantiesiems: pareikalauti, kad būtų pateikta ilgalaikė ir trumpalaikė vizijos, atsiskaitoma už atliekamus darbus, dažniau susitinkama ir pasiaiškinama dėl priimamų sprendimų, į aukštas pareigas skiriamų asmenų ir t. t.

A.Butkevičius teigė, jog pirmaisiais prezidentavimo metais D.Grybauskaitė išliko griežta ir principinga, kokia buvo per rinkimų kampaniją. Visgi jis užsiminė pasigedęs aiškesnės užsienio politikos. „Tiek žmonės, tiek politikai dar laukia iš esmės jos vizijos dirbant ir su Vakarų, Europos Sąjungos šalimis, kad būtų pateikta ryškesnė užsienio politikos vizija“, – sakė jis.

Ekonomistės išsilavinimą turinti 54 metų D.Grybauskaitė Lietuvos prezidente buvo išrinkta 2009 metų gegužės 17 dieną per pirmąjį rinkimų turą. Prezidentės inauguracija įvyko tų pačių metų liepos 12 dieną.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min