Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdemaras Tomaševskis Strasbūre: tautinės mažumos Lietuvoje persekiojamos ir baudžiamos

Valdemaras Tomaševskis
Vyginto Skaraičio/BFL nuotr. / Valdemaras Tomaševskis
Šaltinis: Lrt.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tautinės mažumos Lietuvoje yra persekiojamos ir baudžiamos, pareiškė europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis po šalies vadovės Dalios Grybauskaitės kalbos Europos Parlamente (EP), kai ji pristatė pirmininkavimo Europos Sąjungai (ES) rezultatus.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) vadovas V.Tomaševskis EP plenarinėje sesijoje Strasbūre pagyrė Lietuvą jai pirmininkaujant ES. Pasak V.Tomaševskio, pirmininkavimas buvo aukšto lygio ir sėkmingas.

„Pirmininkavimas – puiki reklama valstybei, tuo pačiu sustiprinamas vaidmuo Sąjungoje“, – sakė V.Tomaševskis.

Tačiau vos pagyręs dėl pirmininkavimo, V.Tomaševskis pareiškė, kad neigiamą įspūdį paliko skandalingi įvykiai, nukreipti prieš tautines mažumas.

Politikas savo kalboje pažymėjo 43 tūkst. Lt baudą, skirtą Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui Boleslavui Daškevičiui už dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles.

Tačiau čia pat pasisakė ir europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė: „Jūs, ko gero, gerai žinote, kad Lietuvoje valstybinė kalba yra lietuvių. Noriu paklausti, ar valstybės tarnautojas gali leisti nesilaikyti valstybės, kurioje jis dirba ir kurios pilietis yra, įstatymų?“

Pasak V.Tomaševskio, tautinės mažumos, kurios esą Lietuvoje gyvena 700 metų, yra persekiojamos ir baudžiamos už savo gimtosios kalbos vartojimą. „Tie užrašai buvo pakabinti legaliai dar 1991-aisiais, kai buvo priimtas įstatymas ir mes kovojome už šitą nepriklausomybę. Lietuvos lenkai iškovojo šitą nepriklausomybę. Bet po 20 metų šitas įstatymas buvo panaikintas ir dabar yra kaip yra. Tai skandalinga ir to negali būti“, – pareiškė V.Tomaševskis.

Lrt.lt
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min