Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdžios ir verslo atstovai skatins piliečių nepakantumą kontrabandai

Pinigai
BFL/Gedimino Savickio nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dėl itin didelės nelegalių tabako gaminių rinkos valstybė ir verslas pradėjo nacionalinę informacinę kampaniją, kurios tikslas – mažinti visuomenės toleranciją kontrabandiniams gaminiams.

Nors Vyriausybė, stiprindama sienos apsaugą ir prekybos nelegaliomis prekėmis kontrolę šalies viduje, šiemet ėmėsi papildomų priemonių kontrabandos mastams mažinti, dėl aukštos piliečių tolerancijos kontrabandai nelegali tabako gaminių rinka išlieka stabiliai didelė. 

„Su šešėline ekonomika kovojama labai aktyviai. Sustiprinus kontrolę, padidėjo sulaikomų nelegalių prekių kiekiai. Vyriausybėje rengiamos ir įgyvendinamos naujos priemonės, padėsiančios mažinti nelegalią rinką. Tačiau suprantama, kad kol piliečių tolerancija kontrabandinėms prekėms nemažės, akivaizdžių rezultatų pasiekti bus labai sudėtinga“, – sakė iniciatyvą palaikantis Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. 
 
Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ekonominių pažeidimų ir korupcijos prevencijos skyriaus vedėjo Nerijaus Genio teigimu, svarstant priemones, kaip sumažinti kontrabandą, turi  būti atsižvelgiama į visas be išimties nelegalios rinkos priežastis, įskaitant ir toleranciją kontrabandai. 

Sumažinus kontrabandą, valstybės biudžetas būtų papildomas didesnėmis pajamomis. Be to, kova su kontrabanda padėtų pažaboti nusikalstamumą ir sumažintų tabako gaminių prieinamumą nepilnamečiams, - sakė L.Bučalis.

„Tikrai labai svarbu užtikrinti atsakomybės neišvengiamumą, tačiau vien baudimu kontrabandos problema nebus išspręsta. Reikia toliau plėtoti bendradarbiavimą su užsienio partneriais, stiprinti sienų apsaugą techninėmis priemonėmis bei imtis tiesiogiai su kontrole nesusijusių – socialinių, ekonominių, informacinių – priemonių, kurios sudarytų sąlygas ir skatintų vartotoją rinktis legalų produktą“, – aiškino jis.

Informacine kampanija siekiama paaiškinti, jog kontrabanda daro žalą kiekvienam, net ir tiems, kurie nelegalių prekių nevartoja. Todėl piliečiai neturėtų užsimerkti prieš akivaizdžius kontrabandos, tokios kaip nelegalių cigarečių, vartojimo apraiškas savo aplinkoje – tarp draugų ar kolegų. Kampanija atkreipia dėmesį, kad kontrabanda ne tik atima iš valstybės lėšas, kurios galėtų būti panaudotos visų piliečių poreikiams, bet tiesiogiai finansuoja organizuotą nusikalstamumą, kuris dažnai įtraukia ir nepilnamečius. Žinant apie nusikalstamus atvejus, skatinama pranešti policijai. 
 
„Kontrabandinių cigarečių mastas Lietuvoje vis dar yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje. Sumažinus kontrabandą, valstybės biudžetas būtų papildomas didesnėmis pajamomis. Be to, kova su kontrabanda padėtų pažaboti nusikalstamumą ir sumažintų tabako gaminių prieinamumą nepilnamečiams“, – kampaniją komentavo „Philip Morris Baltic“ korporacijos reikalų vadovas Lietuvai Laurynas Bučalis. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min