Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valentina ir Rimantas Stundžios bando dar kartą – negi tikrai niekas negali jiems padovanoti namelio?

Daugiavaikė šeima gyvenanti Ukmergės rajone, Šventupės kaimelyje.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Daugiavaikė šeima gyvenanti Ukmergės rajone, Šventupės kaimelyje.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Gal jūs kartais žinote kokių nors verslininkų, kurie galėtų mūsų šeimai padėti įsigyti kokį nors namuką. Ačiū jums labai“, – tokią SMS žinutę portalo 15min.lt žurnalistei parašė Šventupės kaime gyvenantys Rimantas ir Valentina Stundžios.

Prieš Kalėdas daugiavaikė Stundžių šeima jau prašė visuomenės paramos – atvėrė ne tik savo nuomojamo buto duris, bet ir širdį. Tačiau anuomet nieko nepešė.  
 
„Visiškai niekas neatsiliepė, niekas net nepaskambino – tik apšmeižė ir su purvais sumaišė“, – atsiduso penkių mažamečių vaikų tėvas Rimantas Stundžia.

Septynių asmenų Stundžių šeima Ukmergės rajono savivaldybei puikiai žinoma. Socialinę pašalpą Stundžios gauna nuo 2009 metų. Iki metų pradžios šeima vertėsi iš 2,1 tūkst. litų, tačiau nuo sausio 1-osios išmokos jiems sumažėjo iki 1580 litų. Be to, valstybės pinigai mokami ne už dyką – juos tenka atidirbti, seniūnijoje dirbant viešuosius darbus.  

Griebsis sezoninio darbo

R.Stundžia ieško darbo – trečiadienį vyras eis į pokalbį dėl darbo bendrovėje „Ukmergės versmė“. Tačiau neaišku, ar darbas jam nebus per sunkus: staliaus specialybę įgijęs vyras yra patyręs tris kairės rankos nervų operacijas – pjūvis nuo riešo iki alkūnės.

36 metų R.Stundžia turi trečią neįgalumo grupę, todėl, žiūrint formaliai, yra darbingas. Tačiau kairė ranka neklusni ir nerangi, greitai pavargsta. Vasarą vyras dirbo baldų gamybos įmonėje „Narbutas ir Ko“, tačiau neištvėrė per didelio krūvio.

Visiškai niekas neatsiliepė, niekas net nepaskambino – tik apšmeižė ir su purvais sumaišė.

„Aš – ne tinginys, ne girtuoklis ir ne pravaikštininkas. Ir darbo nebijau. Septynerius metus esu dirbęs kelininku. Galiu bet ką daryti, einu žmonėms padėti, kai paprašo, nes reikia tų centų. Žiemą visi darbai sustoja, tačiau atėjus pavasariui vėl griebsiuos sezoninio darbo“, – užtikrino Rimantas.

Nuosavų namų šeima neturi – keturių kambarių butą jiems už 60 litų per mėnesį nuomoja „Miesto energija“. Tačiau neaišku, ar šeima galės ilgai jame glaustis: kalbama, kad butą netrukus perims antstoliai.

Prabangos nereikia – patys ją susikurs

Apie dar vieną kraustymąsi į laikiną būstą V.Stundžienė net negali pagalvoti – ilgiausiai vienoje vietoje Stundžios išbuvo penkerius metus. Todėl šeima svajoja pagaliau turėti nuosavus namus, tik jiems įsigyti neturi pinigų.

Todėl penkis mažamečius vaikus auginantys sutuoktiniai dar kartą prašo visuomenės malonės: gal atsirastų žmonių, galinčių padovanoti jiems stogą virš galvos? Prabangos jiems esą nereikia – geras rankas turintis Rimantas pasiryžęs viską sukurti pats. Valentina prie namo augintų daržoves, galbūt vieną kitą vištą. 

Prieš pora metų Stundžios gyveno name Kadrėnų kaime. Tuos laikus jie iki šiol prisimena su nostalgija.

Namas su 3 ha žemės sklypu buvo parduotas už 50 tūkst. litų. Pirmenybę jį pirkti turėjo Stundžios, tačiau tokios pinigų sumos jiems niekaip nepavyko surinkti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min