Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įtariama, kad UAB „Coca Cola HBC Lietuva“ naudojosi nelegaliai veiklą vykdančios transporto kompanijos paslaugomis

„Coca Cola“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Coca Cola“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusių metų pabaigoje išaiškėjus keliems atvejams, kai maisto produktus vežė įmonės, neturinčios leidimų šiai veiklai vykdyti ir šią paslaugą teikė nesilaikydamos maisto produktų gabenimui taikomų reikalavimų, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ypač sugriežtino maisto produktus vežančių įmonių kontrolę, skelbiama Lietuvos Respublikos maisto ir veterinarijos tarnybos išplatintame pranešime spaudai.

Šių metų balandžio 29 d. Klaipėdos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnams vykdant planinį UAB „Coca Cola HBC Lietuva“ priklausančių sandėlių patikrinimą, kilo įtarimas dėl transporto priemonės, pažymėtos skiriamaisiais kompanijos ženklais, tinkamumo vežti maisto produktus. Minėtas automobilis neatitiko net minimalių higienos reikalavimų, keliamų tokioms transporto priemonėms, netinkamos būklės buvo ir sandėlio teritorija.

„Kadangi patikrinimo metu sandėlis buvo užrakintas, o atsakingų asmenų surasti nepavyko, su UAB „Coca Cola HBC Lietuva“ atstovu susisiekėme telefonu“, – sakė Klaipėdos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Virginijus Gailius. Kompanijos atstovas paaiškino, kad sandėliu jų įmonė nesinaudoja ir yra perleidę jį įmonei UAB „Disineda“, kuri be to dar teikia ir produkcijos pervežimo paslaugas. Tačiau Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos turimais duomenimis UAB „Disineda“ neturi jokių šiai veiklai vykdyti būtinų leidimų. Įtarus galimai neteisėtą maisto tvarkymo veiklą, visa informacija perduota Klaipėdos apskr. vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimų skyriui.

Gegužės 2 d. Klaipėdos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai atliko pakartotinį šių įmonių patikrinimą. Patikrinime dalyvavo ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimų skyriaus  darbuotojai.

Antrojo patikrinimo metu konstatuota, kad situacija sandėlyje nepasikeitusi: grubūs higienos pažeidimai nustatyti tiek sandėlio teritorijoje, tiek pačiame sandėlyje, o taip pat ir maisto produktus galimai vežusiose autotransporto priemonėse.

Atsižvelgiant į abiejų patikrinimų rezultatus, dėl grubių higienos normų ir maisto produktų transportavimo reikalavimų pažeidimų sustabdyta UAB „Coca Cola HBC Lietuva“ sandėlio Klaipėdoje veikla ir pradėti kitų šiai kompanijai priklausančių sandėlių patikrinimai.

Dėl neteisėtos veiklos UAB „Disineda“ uždraustas maisto tvarkymas, o atsakingam asmeniui surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dar kartą primena, kad visi vežėjai, gabenantys maistą, privalo turėti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą. Įmonėms, kurios savo produkcijos pervežimui samdo transporto kompanijas, vadovaujantis savikontrolės sistemos reikalavimais, taip pat privalu įvertinti tokias paslaugas teikiančių įmonių tinkamumą ir patikimumą.

2010 metais dėl maisto tvarkymo pažeidimų, maisto produktų transportavimo veiklą vykdyti buvo uždrausta Kauno įmonei UAB „Valento Vaičiūno įmonei“ ir Šiaulių bendrovei UAB „Sagita“.

Priemonės pritaikytos nustačius, kad UAB „Valento Vaičiūno įmonė“ galimai nešvaria transporto priemone (prieš vežant maisto produktus ta pačia transporto priemone buvo vežamos nuotekos) iš Lenkijos atvežė per 24 t gliukozės sirupo. Gliukozės sirupo partija buvo skirta AB „Kraft Foods Lietuva“. Už nustatytus pažeidimus UAB „Valento Vaičiūno įmonei“ buvo uždrausta teikti maisto produktų transportavimo paslaugas ir paskirta maksimali piniginė bauda.

Šiaulių bendrovei UAB „Sagita“ buvo uždrausta teikti maisto produktų transportavimo paslaugas po to, kai „Vilniaus margarino gamykla“ teritorijoje sustabdytas UAB „Sagita“ vilkikas, gabenantis gyvulinės kilmės skystus riebalus. Nustatyta,  kad toje pačioje cisternoje prieš tai buvo vežamas karbamido tirpalas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min