Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasarą Kaune atostogaus daugiau lopšelių ir darželių nei pernai

Mažųjų klaipėdiečių tėvai baiminasi, kad vasarą darželiai gali neveikti du mėnesius.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Valdininkai tikina, kad mažųjų kauniečių tėvai neturėtų patirti didelių nepatogumų, kai darželis, kurį lanko vaikai, nedirs mėnesį ar du.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Atostogauti šią vasarą planuoja daugiau mieste veikiančių darželių ir lopšelių. Tiesa, kai kurių laikinai uždarytų ugdymo įstaigų darbuotojai poilsiu nesimėgaus ilgai – tuo metu, kai darželiuose nebus vaikų, jie tvarkys aplinką, atliks suplanuotą remontą, dirbs kitus darbus.

Kaip ir pernai, šiemet daugiausia darželių – 62 – nedirbs liepą, 51 – rugpjūtį, o abu vasaros mėnesius atostogaus 33 miesto darželiai. Iš viso Kaune šiuo metu yra 87 valstybiniai darželiai.

Tėvai iš anksto buvo klausiami, kada planuoja atostogauti. Atsižvelgę į jų atsakymus, darželių vadovai nusprendė, kiek laiko – mėnesį ar du – darželiuose bus sumažintas grupių skaičius arba jie išvis neveiks, – sakė A.Bukmanaitė.

Vaikai, kurių tėvai neturės galimybės jų neleisti į darželį, kai šie atostogaus, bus laikinai perkelti į greta esančias miesto ikimokyklines įstaigas. „Pasakysiu atvirai: šiemet vasaros laukiau su nerimu. Bijojau, kad dėl krizės vasarą sutriks ikimokyklinio ugdymo sistema – neveiks dauguma darželių. Tačiau tam pradėjome ruoštis iš anksto: paprastai su ugdymo įstaigų vadovais jų vadovaujamų darželių atostogas derindavome gegužę, šiemet tokius klausimus sprendėme jau vasarį ir kovą. Todėl pavyko pasiruošti vasaros atostogoms: tėvai iš anksto buvo klausiami, kada planuoja atostogauti. Atsižvelgdami į tėvų atsakymus, darželių vadovai nusprendė, kiek laiko – mėnesį ar du – darželiuose bus sumažintas grupių skaičius arba jie išvis neveiks“, – pasakojo Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus Neformaliojo švietimo poskyrio vyriausioji specialistė Audronė Bukmanaitė.

Tėvai derina atostogas prie darželių

Vasarą nedirbsiančių miesto darželių atstovai tikino nesulaukę auklėtinių tėvų priekaištų, nes didžioji dalis ir taip planavo bent kelias savaites vaikų vasarą neleisti į ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

„Nemaža dalis tėvų iš anksto susiderina atostogas tą mėnesį, kai darželis nedirbs, mūsų atveju – liepos mėnesį, todėl jokių problemų nekyla. Žinoma, tuo metu, kol lankys kitą darželį, jie negaus kai kurių paslaugų, pavyzdžiui, specialaus maitinimo, koks yra pas mus, nes „Klevelis“ yra vienintelis darželis mieste, skirtas alergiškiems vaikams“, – sakė Kauno vaikų darželio „Klevelis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymo reikalams Rita Rimkevičienė.

Darželių atstovai pabrėžė, kad vasaros atostogos darželyje nėra didelė problema ir dėl to, jog yra nemažai šeimų, kuriose šiuo metu nedirba vienas iš tėvų, senelių, galinčių prižiūrėti vaikus.

Pasak A.Bukmanaitės, kiek laiko nedirbs vasarą, sprendžia darželių vadovai. Tačiau prievartos darbuotojams, išnaudojusiems mokamas atostogas, imti nemokamų, nėra. „Nesame gavę darbuotojų skundų, kad jie būtų varomi į nemokamas atostogas. Žinoma, atostogauti daugiau nei 30 kalendorinių dienų gali tik pedagogai. Todėl kiti darbuotojai laiką, kai darželyje nėra vaikų, išnaudoja įvairiems darbams. Ne vienoje įstaigoje vasarą atliekamas remontas, tvarkoma aplinka“, – sakė A.Bukmanaitė.

Savivaldybės duomenimis, Kaune vieno vaikų darželio išlaikymas savivaldybei per metus kainuoja apie milijoną litų.

Kur rasti informacijos?

Darželinukus auginantys kauniečiai informaciją apie ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir darželių-mokyklų veiklą 2010 metų vasarą gali gauti pačiose įstaigose. Taip pat ji skelbiama savivaldybės puslapyje, skyriuje „Švietimas“, prie temų „Ikimokyklinis ugdymas“ ir „Priešmokyklinis ugdymas“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min