Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasara Vilniaus paežerėse: saugu, bet gelbėtojų ir medikų pagalbos prireikia

Salotės ežero pakrantė
Karolinos Pansevič nuotr. / Salotės ežero pakrantė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pagaliau atėję vasariški orai vilioja jais pasimėgauti – nulėkti jeigu ne prie jūros, tai bent prie šalia esančio ežero ar upės. Oficialių Vilniaus paplūdimių gelbėtojai jau skaičiuoja išgelbėtus skęstančiuosius ir džiaugiasi, kad didelių nelaimių išvengta. Tačiau neslepia, kad pasitaiko ir neblaivių, ir neatsargių poilsiautojų.

Penkiuose sostinės paplūdimiuose iš viso budi 17 gelbėtojų. Vasara, kai pašviečia saulė, o termometrų stulpeliai rodo daugiau kaip 20 laipsnių, darbo jiems netrūksta nuo ryto iki vakaro.

Kaip pasakojo Vilniaus savivaldybės Komunalinio ūkio poskyrio vyriausiasis specialistas Saulius Valickas, karštomis dienomis poilsiautojų paplūdimiuose tikrai gausu. Tad tenka ir skęstančius iš vandens traukti, ir pirmąją pagalbą teikti ar kviesti greitąją pagalbą.

Birželio mėnesį Žirmūnų paplūdimyje prie Neries iš vandens ištraukti penki skendę žmonės, prie Salotės ežero – du, iš kurių vienas buvo vaikas.

Pirmos medicininės pagalbos prireikė dvidešimčiai poilsiautojų, prie Žaliųjų ežerų ir Salotės ežero ji buvo teikiama ir vaikams.

Greitoji medicinos pagalba į oficialiuosius paplūdimius birželį skubėjo vos vieną kartą – į Valakampių 1-ajį paplūdimį. Girtus, siautėjančius poilsiautojus tramdyti padeda ir savivaldybės Viešosios tvarkos specialistai bei policijos pareigūnai. „Jie nuolat užsuka į paplūdimius patikrinti, kaip poilsiautojai laikosi viešosios tvarkos, ar nevartoja svaigalų, netriukšmauja ir t.t. Pasitaiko ir atvejų, kai pažeidėjai būna nubaudžiami ar įspėjami“, – teigė S.Valickas.

Vilniuje yra 5 oficialūs paplūdimiai: Žaliųjų ežerų, Salotės, Žirmūnų ir pirmasis bei antrasis Valakampių. Visuose paplūdimiuose maudyklų dugnai išvalyti, paplūdimių maudyklų vandens mikrobiologiniai tyrimai atitinka reikalavimus.

Karolinos Pansevič nuotr./Salotės ežero pakrantė
Karolinos Pansevič nuotr./Salotės ežero pakrantė
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min